Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pracuję aktualnie jako pracownik ochrony w systemie 24/48. Zarabiam około 6000 brutto (netto do 26 roku życia) na umowie zlecenie przy 240 godzinach. Dostałem propozycję pracy za 4000 netto na umowie o pracę na Helpdesku w IT. Czy warto przejść i obniżyć swoje zarobki o 2000 zł zważywszy na to, że chciałbym się rozwijać w kierunku IT? Czy zostać tu póki więcej zarabiam i przez te 2 dni wolne nadal robić kursy IT i angielski na B2 i znaleźć coś lepszego?

#pracait #pracbaza #pytanie #zarobki #it



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
25zł/h vs ~24zł/h
Czyli prawie to samo. Różnica w trybie pracy. Tu masz dwa dni wolnego i możesz sobie nawet jeszcze dorobić gdzieś indziej.
Pytanie jaki rozwój w dalszej perspektywie ma pracownik ochrony a jaki masz w helpdesku.

Skoro sam powiedziałeś, że IT cię interesuje, to chyba odpowiedziałeś sobie sam.
Zaczep się na rok, dwa w helpdesku i już łatwiej będzie pójść dalej.

A im później tym będzie ci trudniej podjąć decyzję,
@A_Duda: a ja doliczyłem 1/12* podstawa płatnego urlopu co miesiąc(1,66 dnia roboczego), coś czego nie masz na zleceniu, i zaokragliłem mocno w dół.(na 1 dzień lub 8h)
Szach mat ( ͡ ͜ʖ ͡)

Prosto w moją pułapkę, widać że podrabianiec a nie programista 35k.
Wracaj klikać w ten kąkuter a najlepiej do podstawówki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ
@Big_Salceson: Możesz i sobie doliczyć 33 dni urlopu zdrowotnego ( ͡ ͜ʖ ͡)

Albo zaliczyć wypadek w pracy i rentę (σ ͜ʖσ)

Ale nie wyjdzie ci wtedy 160h i tak, wiec sam sobie zrobiłeś też szach mat ( ͡º ͜ʖ͡º)

W 2022 było 251 dni roboczych 251-26 dni urlopu = 225
225*8h =
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): W ochronie fajnie się siedzi na dupie ale na głowie masz większą odpowiedzialność, bo za życie i mienie innych osób.

Pracowanie po 240h w ochronie to tak jak etat na umowie o pracę. Niby fajnie mieć taki system zmianowy ale jednak jest to szkodliwe dla zdrowia w dłuższej perspektywie.

Pytanie jaki rozwój w dalszej perspektywie ma pracownik ochrony a jaki masz w helpdesku


@A_Duda: Jak ktoś nie