Wpis z mikrobloga

CEL: BYĆ ZDROWYM TYDZIEŃ: 11 (DUUUUUŻY PROGRES)

Cześć, wrzucam update moich działań w kierunku odzyskania w pełni zdrowia.

Jeśli nie jesteś na bieżąco to odsyłam do pierwszego posta: https://wykop.pl/wpis/70969335/cel-byc-zdrowym-czesc-dawno-nie-bylo-update-u-sylw
A tutaj do najnowszego updejtu:https://wykop.pl/wpis/71064687/cel-byc-zdrowym-tydzien-5-czesc-wrzucam-update-moi

A więc tak:

Z wyników DAO wyszło mi, że mam delikatną
nietolerancję histaminy, więc dostałem od dietetyczki dietę niskohistaminową (nic nadzwyczajnego, nie zauważyłem różnicy nawet xD).

Skończyłem kurację przygotowawczą żołądek itd pod antybiotyki na helicobactera i nadżerkę. Brałem dwa antybiotyki przez 14 i 10 dni (jeden był na 10 dni drugi na 14dni). W tym samym czasie brałem też trzeci lek na nadżerkę, jego biorę w dalszym ciągu bo mam łykać go przez 56 dni.
+
ERADYKACJA HELICOBACTER - KURACJA SUPLEMENTACYJNA – 8 tygodni:

Alflorex 1 kapsułka do 1 posiłku
Enterol 2 kapsułki do 3 posiłków
Sylimaryna 1 kapsułka do 2 posiłków
Mastika 1-3 kapsułki przed posiłkami (1-3 dzień: tylko do 1 posiłku, 4-7 dzień: do 1 i 2 posiłków, 8-do końca: do 1, 2 i 3 posiłków)
Cynk (karnozyna) 2-4 kapsułki do posiłków (1-5 dzień: 2x kapsułka tylko do 1 posiłku, 6-do końca: 2x kapsułka do 1 i 2 posiłków)
Omega-3 3 kapsułki dziennie - po 1 do każdego posiłku
Witamina D3 2 kapsułki do 1 posiłku
B-complex 1 kapsułka do 1 posiłku
Liposomalna witamina C 2x dziennie - do 1 i 2 posiłku
Laktoferyna 2x dziennie - do 1 i 2 posiłku
Kwercetyna 2x dziennie - do 1 i 3 posiłku
Magnez 3 kapsułki do 3 posiłków
Melatonina 60-30 min. przed snem
Maślan sodu 3x dziennie - po 1 kapsułce do każdego posiłku

Po antybiotykach DUUUUUUUŻA ulga.. naprawdę.. aż zachciało się żyć na nowo, nie mam już odruchów wymiotnych, mam duużo dużo więcej energii i w końcu mogę normalnie spać :) ( jeszcze nie jest idealnie, ale jest bajka). Regeneracja też jest na wyższym poziomie, trawienie jakoś nagle szybciej wyrabia, jest dobrze a będzie jeszcze lepiej :).

W dalszym ciągu jednak
mam wydęty jak rampampam brzuch, co mnie strasznie irytuje.. bo pomimo nie jakoś dużego body fatu.. to słabo to wygląda, zresztą widać.

Aktualnie lecę z tą kuracją ERADYKACJA HELICOBACTER 8 tygodni, jeszcze jakieś 4 tyg.

Następnie, gdy skończę.. mam przejść na kurację uszczelniania jelit:
KURACJA USZCZELNIAJĄCA JELITA – 8 tygodni:

L-ornityna 2 miarki rozpuścić w 0,5 szklanki letniej wody
Kolagen 1,5 łyżeczki proszku rozpuścić w 0,5 szklanki letniej wody
Koenzym Q10 2 kapsułki do 3 posiłków
L-glutamina 1 miarka (5g) bezpośrednio przed snem
Probiotyk 1 1 kapsułka do 1 posiłku
Probiotyk 2 2 kapsułki do 3 posiłków
Nucleozin Lactoferin 2x dziennie pomiędzy posiłkami przez pierwsze 4 tygodnie, potem 1x dziennie
Witamina C liposomalna 1 saszetka na czczo
Omega-3 3x kapsułki - po 1 do każdego posiłku
Kwercetyna 2x dziennie - do 1 i 3 posiłku
Enzymy 1 kapsułka 15 min przed 1 posiłkiem
Maślan sodu 3x dziennie do posiłków
Witamina D3 2 kapsułki do 1 posiłku
B-complex 1 kapsułka do 1 posiłku
Olej z rokitnika 1 łyżeczka wieczorem
Magnez 3x kapsułki do 3 posiłków
Melatonina 1 kapsułka na 60-30 min przed snem
Pelargonia afrykańska 3x dziennie po 20 kropli 30 min przed posiłkami

Po tej kuracji będę skierowany na badanie na SIBO ponownie oraz na ogólne badania, wtedy będziemy wiedzieć co dalej.

Tak to wygląda na ten moment, jest progres...
ale jeszcze sporo pracy.

+MAM PYTANIE DO WAS:

Chciałbym zacząć pracować nad moją posturą.. nawet jeśli będzie to bardzo powolny progres.. to chciałbym zacząć.
Działał ktoś z Was z hiperlodrozą? Jakieś filmy na yt, ćwiczenia, rozciągania.. będę oczywiście robił research w tym kierunku, ale każda pomoc się przyda, szczególnie jeśli oparta na doświadczeniach. Z góry dziękuję :).

Wrzucam fotki z aktualnej formy: (21.05.2023)**

Wymiary:

Waga: 82.5 kg (-3.4 kg)
Klata: 109 cm (-1)
Łapy: 39 cm (-0.5)
Łydki: 40 cm (+0.5)
Nadgarstek: 17.5 cm (+0)
Przedramiona: 34 cm (+0)
Uda: 62 cm (-2)
Kark: 38 cm (+0)
Pas: 88 cm (-5)

Więcej fot w komentarzach.

Obserwuj hasztag # p i e r d 0 l 0 n y r e z u s (bez spacji i zamiast 0 literka o) , aby być na bieżąco z moimi updejtami dotyczącymi włosów/suplementacji/testosteronu/dietetyki/treningów i ogólnego rozwoju swojej postaci.

Pozdro, s0ngo.

#silownia #progres #dieta #wymiary #looksmaxing #manlet #kulturystyka #zyzz #transformacja #zdrowie ##!$%@? ##!$%@? ##!$%@?
s0ngo_ - CEL: BYĆ ZDROWYM TYDZIEŃ: 11 (DUUUUUŻY PROGRES)

Cześć, wrzucam update moich...

źródło: DSC01857

Pobierz
  • 21
@s0ngo_: ty normalnie blueprint Bryna Johnsona musisz czytać, wiesz już o nim czy jeszcze?

Powiedz mi tak, bo też mam sibo i problemy z jelitami. Ostatnie dni w #!$%@? stan zapalny. Jak znaleźć dobrego dietetyka, żeby był tak kompetentny żeby mieć taką suplementację jak ty, i to jeszcze żeby się znał na chorobie? Sam się doktoryzujesz bo chyba nie brałeś pierwszego lepszego dietetyka/gastrologa nie?
  • 0
@Crisu: moim zdaniem trochę niestarannie to było wykonane, nie są te włosy równomiernie rozłożone na tej powierzchni na której jest przeszczep. Tak czy inaczej jestem zadowolony, ale walka z włosami na tym się niestety nie kończy.. co nie zmienia faktu, że mocno zmieniło to moje samopoczucie, pewność siebie itd. Na drugi przeszczep też na pewno polecę, ale to za jakieś 2-3 lata strzelam :).
  • 0
@interpenetrate: Słyszałem, ale nie zagłębiałem się w to jeszcze :). Moja dietetyczka już nie ma miejsca (nawet dla mnie nie miała, ale trener mnie wkręcił). Z polecenia wiem, że kotem jest też ewafilipiakdietetyk jeśli chodzi o SIBO i podobne problemy. Ona Cię wyprowadzi na prostą.. tylko mówię, że to długi proces niestety i sporo hajsu trzeba #!$%@?ć, aby z tego wyjść i nauczyć się jak z powrotem w niego
@s0ngo_: dziękuję za polecenie. Trochę się boje ze ma dopiero 4 lata expa. A z ciekawości, podeślij choć na priv proszę adres do tej Twojej, najwyżej jak nie ma miejsca to spróbuję za jakiś czas. Ciekawy jestem jaka będzie różnica pomiędzy tym co ja jako amator sobie znajdę blisko siebie, a co ma ktoś kto tak #!$%@? dobrze jak Ty.
No ja już 2 lata się leczę niby xd Także już
@s0ngo_: nie myślałeś o wejściu na carnivore z tymi jelitami? zajebiście leczy stany zapalane a potem dokładasz produkty które ci służą , nawet masz subreddit jak ograniczać tam histaminę