Wpis z mikrobloga

CEL: BYĆ ZDROWYM TYDZIEŃ: 5

Cześć, wrzucam update moich działań w kierunku odzyskania w pełni zdrowia.

Jeśli nie jesteś na bieżąco to odsyłam do pierwszego posta: https://wykop.pl/wpis/70969335/cel-byc-zdrowym-czesc-dawno-nie-bylo-update-u-sylw

A więc tak:

*12.03.2023 zgłosiłem się do dietetyczki specjalizującej się w SIBO. (bo na początku wszystkie moje problemy wskazywały na SIBO)
*jeszcze tego samego dnia dostałem całą listę badań do zrobienia, zrobiłem je już następnego dnia (MORFOLOGIA OGÓLNA, LIPIDOGRAM, GLUKOZA, INSULINA, OB+CRP, ALT+AST, MOCZNIK+KREATYNINA, TSH+FT3+FT4, ŻELAZO+FERRYTYNA, WITAMINA B12+KWAS FOLIOWY, WITAMINA D3, ELEKTROLITY W TYM SÓD POTAS MAGNEZ WAPŃ CAŁKOWITY FOSFOR), BADANIA OGÓLNE KAŁU (W TYM KAŁ NA RESZTKI POKARMOWE) ORAZ TEST WODOROWO-METANOWY.)

Test metanowy zrobiłem w inny dzień, ponieważ to badanie trwało 3h.

*po otrzymaniu wyników wszystkich badań, wysłałem je do dietetyczki.
*dostałem info zwrotne, że mam SIBO + IMO, problemy z tarczycą, liczne stany zapalne, problemy z nerkami, problemy z układem trawiennym i jeszcze kilka rzeczy, których już nie słuchałem xD.
*dostałem kolejne badania do zrobienia (na podstawie wyników z poprzednich badań), (Endrokrynolog z wynikami badań tarczycowych, gastroskopia z testem ureazowym w kierunku H.pylori i badania pasożytów i grzybów z kału)
*tutaj zeszło mi z tym 3 tygodnie, ponieważ nie było terminów na gastroskopię w mojej okolicy + na wyniki z kału czeka się 2 tygodnie robocze. (wysłałem do Olimpiamed, podobno najlepsi w Polsce w badaniu kału z tego co dostałem info)

W międzyczasie dostałem dietę na miesiąc (Dieta lekkostrawna low foodmap 2700 kcal 190b, 85t 280ww) + 5 zadań do wykonania codziennie + lista suplementów do kupienia.
5 zadań do wykonania codziennie:

Zadanie 1: Pilnujesz odpowiedniej podaży białka.

Zadanie 2: Pilnujesz odpowiedniej ilości snu.

Zadanie 3: Pijesz odpowiednią ilość wody. (min. 4,5-5l)

Zadanie 4: Trzymasz się przerw min. 5h między posiłkami i nie podjadasz między posiłkami.

Zadanie 5: Pilnujesz postu nocnego 12h.

Lista supli do kupienia:

WITAMINA D3 (10000 IU do śniadania)
OMEGA-3
B-COMPLEX
KWERCETYNA + KURKUMINA + PIPERYNA
SYLIMARYNA
MAŚLAN SODU
LAKTOFERYNA
WITAMINA C LIPOSOMALNA
MAGNEZ
MELATONINA
IZOLAT Z BIAŁEK RYŻU
OLEJ Z ROKITNIKA
OLEJ LNIANY
KREATYNA

Tak.. sporo hajsu poszło na to wszystko a to się cały czas rozkręca :).

Wracając.. po otrzymaniu wyników badań z gastroskopii, z kału i z konsultacji z Endrokrynologiem dostałem takie info:
-mam Helicobacter pylori
-mam niedoczynność tarczycy
-mam nadżerkę

Także główna przyczyna SIBO znaleziona! Hurra! (Helicobacter)
A więc co dalej?
-dostałem lekki na niedoczynność.. wychodzi na to, że będę łykać do końca życia hormon z rana. Nie za bardzo mi się to podoba i trochę w to nie wierzę, ale na ten moment łykam tabsa i mam w to #!$%@?, zajmę się tym później)

-dostałem leki na nadżerkę i antybiotyki na Helicobacter.

Dietetyczka jak tylko dostała info o tym, co mi wyszło z tych badań.. wysłała mi rozpisaną 4-tygodniową kurację na żołądek (jestem już na 22 dniu kuracji).

Po co ta kuracja?
- po to abym wzmocnił mój żołądek przed wejściem na mocne antybiotyki i leki na nadżerkę (tak, miałem się wstrzymać z leczeniem nadżerki i helicobactera, najpierw kuracja a potem wchodzę na te leki co dostałem) ponieważ gdybym wszedł na te leki ze stanem zdrowia jaki miałem w tamtym momencie... to zapewne poczułbym się trochę lepiej, ale skutki uboczne #!$%@? przez leki mojego żołądka prawdopodobnie spowodowałyby, że kręcilibyśmy się w kółko, stąd taka decyzja.

W skład kuracji wchodzi: (KURACJA ODŻYWCZO-WZMACNIAJĄCA NA ŻOŁĄDEK)
-Sok z białej
kapusty (1 szklanka w ciągu dnia)
-Olej z rokitnika (1 łyżka rano na czczo)
-Sok z żurawiny (150ml dziennie w ciągu dnia)
-Omega 3 (tabs do każdego posiłku)
-L-glutamina (1x porcja wieczorem przed snem)
-Kolagen (1x saszetka wieczorem przed snem)
-Liposomalna witamina C (2x dziennie do 1 i 2 posiłku)
-Laktoferyna (2x dziennie do 1 i 2 posiłku)

Cóż mogę powiedzieć.. na ten moment czuję się trochę lepiej.. nie mniej jednak prawdziwy progres będzie widoczny dopiero po lekach i antybiotykach.. także odliczam dni do końca kuracji (jeszcze 9 dni).

Jednak w dalszym ciągu nie byłoby dnia w którym nie ciągnie mnie na wymioty przy chociażby jednym z posiłków.. brak energii do takiego stopnia, że kładę się spać a leżę przez godzinę, dwie i nie mogę zasnąć, problemy ze snem, wybudzenia w nocy, regeneracja na bardzo niskim poziomie.. chodzę na siłownię.. ale trenuje tylko po to, żeby się szczerze nie z@jeb@ać. (zrobię jakieś cwiczenie mocniej.. to zaraz świat mi się wali), brak koncentracji, stany depresyjne i wiele innych. W dalszym ciągu robię co mam robić, czyli 5 zadań, wszystkie elementy terapii itd itd.

Kilka dni temu po otrzymaniu odpowiedzi na raport od dietetyczki, dostałem zadanie, aby zrobić badanie DAO (270zł..), zrobiłem je jeszcze w tamtym tygodniu i czekam na wyniki (17dni roboczych). Badanie jest na nietolerancję histaminy, ponieważ dietetyczka podejrzewa, że te odruchy wymiotne co mam każdego dnia są właśnie przez ową nietolerancję histaminy, zobaczymy.

Także tak wygląda moja przygoda do tego momentu, następny raport tutaj, który będzie za miesiąc mam nadzieje będzie o wiele bardziej pozytywny xD.

Wrzucam fotki z aktualnej formy: (16.04.2023)

Wymiary:

Waga: 85.9 kg (-3.1 kg)
Klata: 110 cm (+o)
Łapy: 39.5 cm (-0.5)
Łydki: 39.5 cm (+0)
Nadgarstek: 17.5 cm (+0)
Przedramiona: 34 cm (+0)
Uda: 64 cm (+0)
Kark: 38 cm (+0)
Pas: 93 cm (-4)

Więcej fot w komentarzach.

Obserwuj hasztag # p i e r d 0 l 0 n y r e z u s (bez spacji i zamiast 0 literka o) , aby być na bieżąco z moimi updejtami dotyczącymi włosów/suplementacji/testosteronu/dietetyki/treningów i ogólnego rozwoju swojej postaci.

Pozdro, s0ngo.

#silownia #progres #dieta #wymiary #looksmaxing #manlet #kulturystyka #zyzz #transformacja #zdrowie ##!$%@? ##!$%@?
s0ngo_ - CEL: BYĆ ZDROWYM TYDZIEŃ: 5

Cześć, wrzucam update moich działań w kierunku ...

źródło: 1804napinkaprzod3

Pobierz
  • 22
@s0ngo_: Super, że się wziąłeś za siebie. Mój różowy jest dietetykiem, również siedzi mocno w SIBO i wiem jakie jej pacjenci mają z tym przeyebane. Także powoli do przodu!
@s0ngo_: Wytrwałości. Ja też mam SIBO i wiem jak to jest #!$%@?. U mnie HP nie wykryto. Pamiętaj żeby nie zeschizować na punkcie diety, bo lowfodmap jest tylko żeby uspokoić objawy, a później wprowadzać produkty i testować co się dzieje. Stres też mocno wpływa na jelita, a to jest błędne koło. Powodzenia byku!
@s0ngo_: Z tego co wiem DAO rozkłada tylko 30 % histaminy, pozostałe 70% rozkłada enzym HNMT, oparty na Metylacji tj. vit b12, kwasie foliowym, vit b6, argininie, vit b3,cholinie. biorąc pod uwagę, że używasz minoxidilu i finasterydu, które (myślę że głównie minox) obciążają wątrobę utrudniając detoksyfikację i obniżając produkcję NO. Być może - nie potwierdzam w 100%, twoje prześwity na koronie są również oznaką słabej metylacji. Możesz spóbować suplementacji powyższych, nie
@dred__dredi: dzięki stary, nie zagłębiam się w te tematy, także nie mam pojęcia. Minoxa i fina biorę niecałe 1.5 roku a problemy z libido mam już dobre 3 lata, także ciężko mi stwierdzić co jest od czego itd. W weekend dam update posta, jest duży progres :). Dzięki!