Wpis z mikrobloga

Zawsze myslalem mirasy ze #niemcy jesli chodzi o platnosci karta to trzeci swiat. Zmieniam zdanie - trzeci swiat jest odrobine bardziej rozwiniety.
Monachium, nowoczesne miasto, wiecie korpo, siemensy czy BMW.

I myslicie ze pojedziecie sobie do takiego Monachium, bedziecie chcieli przejechac sie sbahnem, to podejdziecie do biletomatu, zaplacicie sobie za bilet karta i pojedziecie? No chyba #!$%@? xD
To tak odnosnie tego ze wszedzie da sie zaplacic najpopularniejszymi kartami VISA czy Mastercard.
NexciaK - Zawsze myslalem mirasy ze #niemcy jesli chodzi o platnosci karta to trzeci ...

źródło: 00133950-4106-4419-8090-C50829B1353B

Pobierz
  • 29
@AdamKarolczak02137: w koncu dolar juz nie ma podparcia w zlocie.
@Ofkors_pl bez przesady, polska jak to kraj bloku wschodniego byla zacofana wiec latwiej bylo stawiac wiele systemow od zera. porownac sobie niemcy z japonia, dwojka liderow ekonomiczno- technologicznych a w japoni tez czesto placisz gotowka i masz faksy w firmach, urzedach.
@krzywy_kanister: A ja nigdzie nie napisałem, że w Polsce jest innowacyjnie. Jest zajebiście z formami płatności i to jest fakt. Mam to gdzieś czy to wynika z zacofania czy czegoś innego. W Polsce mogę się poruszać po całym kraju tylko z telefonem, bez portfela. W niemczech mogę o tym pomarzyć. Bronisz tego "bez przesady" jak z kompleksem jakimś.