Wpis z mikrobloga

3 dni temu minęły 2 lata na emigracji.
Zacząłem prace w Niemczech od wolontariatu w domu kultury, ok 3. Msc. Potem 2 msc na kuchni gdzie się zwolniłem bo zaproponowali pracę na recepcji w innym bundeslandzie. Od listopada 2022 w Szwajcarii i tutaj już raczej zostanę na stałe, lepszej pensji nie dostanę nigdzie.
W Polsce bywam 2-3 tygodnie w roku i już nie potrafię się kompletnie odnaleźć, kontakt staram się trzymać ze znajomymi, ale jakiś urlop z nimi zaplanować graniczy z cudem, gdy ja myślę o wycieczce do Peru czy Azji (byłem ostatnio w Azji) to oni myślą o Zakopanym...
Przykre to jest jak ceny w górę poszły w Polsce i jak napieta jest sytuacja, dla mnie powrotu już do tego kraju nie ma nawet jakbym chciał. Długoterminowo porażka mieszkać w Polsce, polacy sprzedali się za trochę ponad 100€ miesięcznie, a geriatria za 300€, szkoda.

#polska
#emigracja #szwajcaria #niemcy
  • 154
@Chris_Karczynski

To że Wam partyjniakom dobrze się żyje na NASZ koszt czyli społeczeństwa, nie ulega żadnej wątpliwości. Wcale mnie to nie dziwi.

Tak samo Ciebie nie powinno, że jednak połowa ludzi w tym kraju żyjąca za 3400pln musi przeznaczyc 70% pensji na wynajem mieszkania, a jedzenie podrożało w ciągu 2 lat o 50% i oni mają wiele powodów do narzekań na to co tutaj się dzieje.

Propaganda sukcesu nie zapewni ludziom chleba,
@Chris_Karczynski xD
Niema godnego życia dla zwykłych ludzi - miło że się zgadzasz. Tak wygląda ten kraj.

Kto ma być smieciazem, sprzątaczka czy cięciem? Niech giną! Słabsi muszą umrzeć tak?

To jest kolejna maksyma prlowskiego betonu, zaraz po inni mają gorzej?

Proste umysłu, proste rozwiązania, porosty obraz świata. Jakie to wszystko jest proste.

"wstawaj wcześniej, zostawaj godzinę dłużej"

Dzięki bro. Teraz połowa Polaków wreszcie będzie wiedziała co zrobić i jak polepszyć swój
@Chris_Karczynski a nie lepiej nie zniszczyć gospodarki inflacja i dodrukiem? Nie zapychac pieniedzmi mordy wyborcom byle tylko utrzymać się u żłobu? Nie zawyżać ceny benzyny i energi? Nie skomlikowac systemu podatkowego do granic absurdu? Nie lepiej by było? Szkoda ze nie rządzi ktoś bystry i inteligenty. Tylko stado debili którzy niszczą ten kraj.

Mogło by być lepiej ale przez was nic z tego.
@Sarza01: Oczywiście, że lepiej dlatego będę głosował na konfę. Obecnie za popisu dla jednych 800+ a dla mnie kolejna podwyżka ZUSu. Przeciętny Polak nie ma wpływu rzeczy które wypisałeś, więc powinien się skupić na rzeczy na które ma wpływ i które mogą realnie poprawić poziom życia. Żaden polityk, nawet Mentzem nie poprawi jakości twojego życia w takim stopniu w jakim możesz to zrobić ty sam zdobywając nowe umiejętności.
@Chris_Karczynski kogo chcesz oszukać polityczna prostytutko? Jestem zmuszony być światkiem twojej debilne aktywności tutaj od dawna. Nie musi nawijać makaronu. Ja wiem od kogo wy są. Wiem też po co tak usilnie jest promowana kolejną przystawka pis o nazwie kofederuskieszmaty.

Biedne proste umysłu sądzą że każdy jest taki prosty i tępo ciosany jak oni xD

I co ty mi niby tu chcesz teraz sprzedac? Ruskie szmaty do podłogi?! Jesteście tacy zabawni w
@Sarza01: zawsze mnie śmieszy bezpośrednie porównywanie zarobków, wychodząc z założenia, ze koszta życia są identyczne.

W UK miesięcznie moje stałe wydatki to ponad 2000GBP.
Dojazdy do pracy to koszt 200GBP.
Luncze to koszt 200GBP.