Wpis z mikrobloga

#ropa była po 120 dolarów, teraz jest po 75.
#gaz był po 340 euro, teraz jest po 30.
To samo inne surowce; drewno, zboże, stal, ceny frachtu itd.

Czy #inflacja spadła, a #ceny powróciły do dawnych wartości?

Uwielbiałem od samego początku to puste gadanie pisiorów, rządzących i niektórych wykopków, że to właśnie przez #wojna jest taka inflacja, bo surowce drogie XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Surowce staniały, energia staniała, a jak tam w sklepach koledzy? Staniało coś? Jak tam wasze rachunki za gaz - odpowiednio maleją? XDDDDDDDDDDDDDDD

Powinienem też zapytać o wasze wypłaty. Ceny w sklepach 100-200% do góry, a jak tam wasze wypłaty? Też wzrosły o tyle? XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Kolejne +100% w cenach w sklepie w drodze - możecie sobie zapamiętać ceny z dziś i porównać z cenami za rok ;)

Przyczyną inflacji było odpalenie drukarek i wpompowanie tony pustego pieniądza do obiegu za czym nie nadążył rozwój gospodarczy (produkty i usługi pokrywające ten pusty pieniądz). A reszta to tylko polityczne #!$%@?.

#nieruchomosci #gielda #bekazpisu
  • 63
Kolejne +100% w cenach w sklepie w drodze - możecie sobie zapamiętać ceny z dziś i porównać z cenami za rok ;)


@haha123: możemy się założyć, że ceny już nie będą tak rosnąć. Mnóstwo produktów przekroczyło próg akceptacji klientów i zaczęło tanieć - masło jest po 3,40, mleko po 2,60. Producentom #!$%@?ło, ale na szczęście ludzie przestali kupować. Wiadomo, że nie wrócimy już do cen wcześniejszych, ale inflacja mocno zwolni, bo
@Reanef: Nie ma szans juz wrocic do branzy. W pozarze przepadla rowniez baza klientow i dostawcow. Caly moj soft-power. Konkurencja nie spi i klienci sie do niej wyniesli. Wczoraj byl w goracych temat kapitalizmu. Jednym sie udaje i ich firmy przynosza dobre pieniadze a innym firmy upadaja i koncza z dlugami. Takie jest juz zycie. Wiesz zaluje ze w pozarze nie splonely mi rowniez rzeczy jakie mialem w mieszkaniu. Nie majac
@Reanef: Nie zrozumiales. To sa rzeczy potrzebne do zycia. Ubrania, ksiazki, laptop, cale wyposazenie kuchni, fotel obrotowy, narzedzia, rower, posciele, poduszki. Cos co jak wypierdoIe i tak bym musial kupic. Pisalem ze gdyby mi to splonelo to bym sie cieszyl bo bym mogl od zera zaczac i byloby mi latwiej wtedy. A tak nie moge wyrzucic czegos co potrzebuje. I tak o.
@haha123: Może niezbyt na temat, ale kiedyś kasety były po ~20zł, płyty CD jako nowość kosztowały 50zł. Koszt wytworzenia płyty jest dużo niższy niż kasety, ale ceny płyt nigdy nie wróciły do cen kasetowych ;)
@Reanef

to kancelaria i odwołanie


To pięknie brzmi tylko w teorii. W praktyce to ja już drugi rok się sądzę o jakieś marne kilka tysi właściwie tylko dla zasady i jestem na etapie powołania biegłego przez sąd.

Ubezpieczenia mienia to scam, nie oszukujmy się. Dlatego wszelkie teksty "mogłeś się ubezpieczyć" zbywam lekkim usmieszkiem bo mówią to ludzie, którzy nigdy przez ten proces nie przechodzili.
@Krupier: i bardzo dobrze. Po głupiej kolizji #!$%@? przez drogówkę poszedłem do sądu i po roku dostałem odszkodowanie jednostronne bo próbowali wbić na współwinę zmianę pasa jak byłem z prawej strony na środkowy wiec warto. To samo się tyczy aktualnych frankowiczów. Ubezpieczenia mienia w pracy mi działały idealnie do tej pory ale to było PZU i też nie musiałem z niego korzystać więcej niż wpłaciłem. Co najwyżej do tego co im
@Krupier: Zwlaszcza ze sie ubezpieczylem. Powiem wiecej. Ja mialem plan zrobic sobie poduszke finansowa na wypadek taki jak ten zaraz po splacie kredytu inwestycyjnego i tylko przez jeden miesiac dane mi bylo cos odlozyc. 4k zlotych. Gdybym mial ten pozar chociaz rok pozniej mialbym 60k. To by bylo moje ubezpieczenie i na pewno tak bym sie nie zalamal bo cos bym #!$%@? mial z tej firmy. A tak to jakis psi
@Reanef: Masz racje. Ile ja od tej tragedii sobie rzeczy racjonalizowalem to glowa mala. Czesto to slowo przewija sie w moich myslach. Cos co by bylo totalnie nie do zaakceptowania w moim zyciu jeszcze w 2020 teraz jest norma. Bycie samemu, mieszkanie na pokoju w mieszkaniu z balaganiarzami, #!$%@? nadgodzin, branie kredytow i wiele innych. Z plusow to chyba tylko to ze odstawilem definitywnie alkohol, slodycze i regularnie trenuje. Ludziom ktorzy