Wpis z mikrobloga

#ropa była po 120 dolarów, teraz jest po 75.
#gaz był po 340 euro, teraz jest po 30.
To samo inne surowce; drewno, zboże, stal, ceny frachtu itd.

Czy #inflacja spadła, a #ceny powróciły do dawnych wartości?

Uwielbiałem od samego początku to puste gadanie pisiorów, rządzących i niektórych wykopków, że to właśnie przez #wojna jest taka inflacja, bo surowce drogie XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Surowce staniały, energia staniała, a jak tam w sklepach koledzy? Staniało coś? Jak tam wasze rachunki za gaz - odpowiednio maleją? XDDDDDDDDDDDDDDD

Powinienem też zapytać o wasze wypłaty. Ceny w sklepach 100-200% do góry, a jak tam wasze wypłaty? Też wzrosły o tyle? XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Kolejne +100% w cenach w sklepie w drodze - możecie sobie zapamiętać ceny z dziś i porównać z cenami za rok ;)

Przyczyną inflacji było odpalenie drukarek i wpompowanie tony pustego pieniądza do obiegu za czym nie nadążył rozwój gospodarczy (produkty i usługi pokrywające ten pusty pieniądz). A reszta to tylko polityczne #!$%@?.

#nieruchomosci #gielda #bekazpisu
  • 63
@Reanef: Nie. Ja nie poszedlem do przodu. Ja caly czas zyje przeszloscia. Ja codziennie idac spac marze aby sie obudzic w latach 2011-2020 a zwlaszcza 2016-2020 bo to byl najlepszy okres w moim zyciu. Ale zyje tez przyszloscia i nadzieja i wierze ze to jest tylko chwilowy dolek i za rok, dwa sie wszystko pouklada. Jak bylem nastolatkiem tez mialem kilka lat bardzo slabych a potem sie poprawilo i tak jak
@haha123: dużo co w tym piszesz jest racji a powiedz mi ropę i gaz kupuje się z zapasem czy bez? Fakty są takie że masz zapasy drogiej ropy i taniej to samo z gazem. Drugi fakt że nadal zawyżają ceny i robią nas w #!$%@?. Paliwo nie mogko6buc tanie jak przed lutym 2022 ani tak drigir6jsk teraz
@haha123: moim zdaniem te wysokie ceny na stacjach i w sklepach faktycznie mogą być spowodowane wojną. Pieniądz idzie do budżetu państwa, oni za to kupują uzbrojenie i współpracują z Ukrainą. Tak sobie to przynajmniej wyobrażam i wtedy miałoby to sens. Jeśli tak nie jest i chodzi wyłącznie o zysk tych, którzy wykorzystują okazję to jest to rozkradanie.
@Ogau no byłem.wczotaj i kostka. Masła.Ekstra była wielokrotnością kwoty, którą podałeś dlatego pytam.akorontakie kupujesz. Niea tak taniego u mnie w marketach to pytam.

Masło maslane - nie wiem jakie masło ale pamiętam cenę. Skoro zwróciłeś uwagę na cenę to nie kupiłeś?

Edit: popatrzyłem w innych marketach i może to była promocja, która wymuszała kupno min. 2 kostek ale nie więcej niż 6. Nie jest to normalna cena w takim razie. Mówię o
@haha123: Aby ceny spadły musi być deflacja. Spadek inflacji oznacza wolniejszy wzrost cen. Zresztą dlaczego miały by ceny spaść? Podaż dóbr i usług wzrosła ? No to może spadła ilość waluty w obiegu? Puki co widzę rzeszę ludzi co chcą coś kupić ale do pracy,biznesu już tłumu chętnych nie ma. Frajer by ceny obniżał w takie sytuacji.
@haha123: wyborcy PiS skupiają się na tym by inni nie mieli lepiej toteż nie przeszkadza im cena gazu na Orlenie o 30 groszy wyższa, nie przeszkadza cenowa kaskada energii, nie przeszkadza nic poza tym że nauczyciel pracuje 20 godzin( bo to prości ludzie i dla nich praca to machanie młotem a nie sprawdzanie kartkówek) że pielęgniarka ma 7000 tys na pasku, nie zwracają uwagi że za dwa etaty w nadgodzinach, ma