Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #mieszkania
Witam państwa.
Dostałem, po śp. pamięci babce, chałupkę na wsi z ok. 2,7 ha ornego plus jakieś nieużytki.
Myślałem żeby to sprzedać w tym roku i może kupić jakieś mieszkanie w #lublin do ok. 300k zł bo chyba więcej z tego nie wyciągnę. Ale pomyślałem sobie również żeby się może z tym wstrzymać tak do 2028-2029.
Jak myślicie, opłaci mi się to? Da radę wtedy coś sensownego kupić za te 300k? Teoretycznie grunty orne drożeją więc może za więcej udałoby mi się w tamtych latach te gospodarstwo sprzedać.
  • 32
@TANSTAAFL: Nie ma czegoś takiego jak "grunty orne". Sprawdź przeznaczenie i/lub klasyfikację ziemi, przeznaczenie czy jak to się tam teraz nazywa. Grunty "rolne" Może kupić tylko rolnik, więc ze sprzedażą może być gruby problem. Przekształcenie z ziemi rolnej nie zawsze jest możliwe, im lepsza ziemia tym jest droższe i na pewno nie będzie szybko. Możesz mieć ziemię rolną i budowlaną, możesz mieć siedlisko i ziemię rolną. Możesz mieć nieuregulowane sprawy w
@TANSTAAFL

napisz na priv, pomogę Ci się zorientować co możesz na działce zrobić na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy jeśli jest na tym terenie plus na Geoportalu sprawdzimy uzbrojenie terenu. Siedzę w temacie planowania przestrzennego na co dzień ;)
to trzeba było wtedy kupować,


@siodemkaxx: No trzeba było, mój stary zamiast tego kupił ciężarówkę za 100k PLN a spadku z kilkoma hektarami nikt z wujostwa nawet nie chciał wziąć, gdyby człowiek wiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°)

te 50k to jest od 10 lat i w dół ceny spadają ( tak tak, wiem że gus podaje że rosną, ale dane gusu są z dupy... )


Dane nie
PfefferWerfer - >to trzeba było wtedy kupować,

@siodemkaxx: No trzeba było, mój star...

źródło: ceny_gruntow_gus2

Pobierz
Dane nie potwierdzają twoich subiektywnych odczuć, przykro mi.


@PfefferWerfer: ja ci mowie o realiach, ceny rosną w tych statystykach bo miasta sie rozrastają i są budowane "nowe" ski i developerzy wykupują masowo ziemie rolną w takich miejscach czy pod budowe mieszkań, czy inwestorzy pod jakieś magazyny itp. i jeśli to jest ziemia pod miastem albo przy jakiejś ważnej drodze to wiadome że będzie droga, ale jeśli to jest ziemia na jakiejś
@siodemkaxx: Lubelszczyzna, 120-140k za hektar w niektórych okolicach. Gówno się znasz na ziemi :) Gus akurat się zna bo po prostu dzwonią do rolników i pytają o takie tematy. Jak mieszkasz w wypiździewie z piachami to nie rosną.

pokaz mi że posiadasz przynajmniej hektar na własność, bo widze ze to wykopkowe bordo brednie xd
@BomBom xD wlasnie w lubelskim mieszkam, w rejonie sadowniczym, jeszcze 3-5 lat temu licytowali sie 100 i 120k za ha, teraz po 60 nie ma kto kupić... ty pewnie mówisz o północy lubelskiego gdzie ceny wywindowali w tamtym roku mleczarze xD