Wpis z mikrobloga

@Phallusimpudicus Takie podejście, że "jesteśmy tylko nic nie znaczącym pyłkiem we wszechświecie, bo gdzieś tam są takie bardzo duże kulki palącego się gazu" nie ma sensu. Co jest bardziej wartościowe, duża kulka palącego się gazu, bo jest duża i bardzo daleko od nas, czy samoświadomy byt, potrafiący tą kulkę dostrzec, opisać i nadać jej wartość?
  • Odpowiedz
@ktomizajalnazwy: Co więcej, potrafimy wyrywać naturze jej tajemnice, potrafimy ją pojąć rozumem i tworzymy technologię która coraz bardziej przypomina magię.

Ci którzy nie pojmują, że człowiek ma w sobie boski aspekt, tkwią w mentalnym ograniczeniu.
  • Odpowiedz
@Phallusimpudicus: @ktomizajalnazwy: Ja lubię myśleć nad cudem życia w kategorii trylionów komórek i ich elementów w ludzkim ciele które dawien temu wyewoluowały do wspólnej współpracy by stworzyć spójny nadrzędny organizm, a obecnie tworzą jedną generalnie podobną i zgraną całość zwaną ludzką cywilizacją.
  • Odpowiedz
@Phallusimpudicus: W sumie sam fakt, że jesteśmy małym pyłkiem we wszechświecie, który jakimś cudem osiągnął świadomość swojego istnienia to jest imponujący fakt sam w sobie, biorąc pod uwagę jak potężny i ogromny jest wszechświat. Może nie mamy ogromnego znaczenia w kontekscie tego całego "stworzenia", ale jednak mamy przywilej dojścia do takiego wniosku. Bądź co bądź, jesteśmy kupą atomów, które są świadome tego, że są kupą atomów.
  • Odpowiedz
@WypiekPeel Ale pisanie o ludzkości, że jest niczym w stosunku do ogromu wszechświata też zakłada istnienie jakiejś wartości rzeczy. I ja w odniesieniu do takich stwierdzeń to napisałem. Jak ktoś przykładowo mówi "ludzkość jest niczym, popatrz jaki ogromny jest wszechświat, nic nie znaczymy". Może "wartość" to jest faktycznie złe słowo w tym kontekście, ale i tak wiadomo o co chodzi.
  • Odpowiedz
@Phallusimpudicus: a najlepsze jest to, ze jesteśmy zlozeni z tych samych atomów, które przybyły na ziemie wraz z kosmicznym bombardowaniem, czyli asteroidy waliły w ziemie niosąc ze sobą pierwiastki węgla, tlenu, wodoru. To jest na prawdę magiczne, że te wywodzimy się z tych samych elementów.
  • Odpowiedz