Wpis z mikrobloga

Jak szacujecie? Ile trzeba by mieć $ aby móc wylecieć na dłużej i pomieszkać(raczej nielegalnie) w dwóch miejscach:
- Vancouver w Kanadzie
- w Tampie na Florydzie
??
Można tam tak wynająć pokój, kupić samochód? Mam sporo oszczęności ale dobrze byłoby chociaż w połowie pokryć te koszty z wynajmu mieszkania w PL. Ok 2000zł/mc

Założenia:
- jestem sam
- wynajmuję pokój(raczej nie mieszkanie)
- jeśli taniej to jem jeden posiłek w jakimś barze jeśli nie, staram się gotować w domu
- mam jakiś ekonomiczny, mały, stary samochód i musi być mnie stać na regularne przejażdżki po okolicy.
- Nie liczmy ceny biletów i kosztów kupna samochodu

- żadnych rozrywek, używek itd. bardzo skromne życie

A i jeszcze pytanie czy przekraczając czas pobytu na turystycznej w Kanadzie mogę wjechać do USA? I na odwrót?

#emigracja #podroze
#usa #kanada
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@drzewostan: Nie wpuszczą cię po przekroczeniu czasu pobytu do USA lub odwrotnie do Kanady. Oni ściśle współpracują i widzą, że przekroczyłeś czas pobytu, więc pogranicznik po prostu cię nie wpuści, nawet jeśli posiadasz te wszystkie ESTY, itp.
Dodatkowo po przekroczeniu czasu pobytu dostajesz prawdopodobnie zakaz wjazdu do kraju: albo czasowy, albo dożywotni.
  • Odpowiedz
@tajniak13 nie ma dozywotnich zakazow. Zalezy jak dlugo byles nielegalnie. Za nielegalny pobyt do 2 lat jest chyba ban na 5 lat, powyzej 2 lat ban na 10 lat. Ale to tez nie jest tak ze po 10 latach sobie poprostu lecisz. Trzeba to zglosic i zalatwic jakies formalnosci.
  • Odpowiedz
@tajniak13 Three years. If you spent more than 180 continuous days (approximately six months) in the U.S. unlawfully and then left voluntarily (before being caught and placed into removal proceedings), you could be barred from coming back for three years.
Ten years. If you spent more than one continuous year in the U.S. unlawfully, and then left for whatever reason (including being deported), you could be barred from coming back for
  • Odpowiedz
@cerbera: Oficjalnie 10 lat. Pisząc 'dożywotni' mam na myśli, że później i tak będą pewnie problemy z wyrobieniem wizy, bo ESTy już wtedy nie dostaniesz na pewno.
  • Odpowiedz
@drzewostan Ogłoszenia o wynajem pokoju w okolicach Vancouver znajdziesz na FB market place, Kijiji i Craigslist. Teraz jeśli masz oszczędności to zamiast wynajmować pokój, możesz kupić samochód kempingowy. Tanie vany/campery znajdziesz na grupie Canada Vanlife Campervans Buy and Sell
Nie wiem co ty u nas chcesz robić, bo żeby zwiedzić Lower Main Land, Vancouver Island i Okanagan Valley, to miesiąc w zupełności wystarczy.
  • Odpowiedz
Jak szacujecie? Ile trzeba by mieć $ aby móc wylecieć na dłużej i pomieszkać(raczej nielegalnie) w dwóch miejscach:

- w Tampie na Florydzie


@drzewostan: Ja mieszkam na Florydzie. Mysle, ze pokój wynajmiesz w granicach 800$.
  • Odpowiedz