Wpis z mikrobloga

Mam dwa routery, od dostawcy neta światłowodowego i tam adres jest 192.168.18.1 i drugi router w salonie który działa jako switch i daje wifi 192.168.2.2.
Lepiej by było gdyby miały adresy z tej samej puli?
Jak mam podłączonego tego od dostawcy to nie mogę się zalogować do tego w salonie bo sieć na kompie jest 18...
Na obu włączone jest dhcp, lepiej było by na jednym wyłączyć? Jeśli tak to na którym?
#internet #informatyka #swiatlowod #kiciochpyta #siecikomputerowe
ElCidX - Mam dwa routery, od dostawcy neta światłowodowego i tam adres jest 192.168.1...

źródło: NMYtFId

Pobierz
  • 2
Lepiej by było gdyby miały adresy z tej samej puli?


@ElCidX: jeśli nie bawisz się w jakieś bardziejsze zarządzanie to nie ma to znaczenia. Ewentualnie wyłączając dhcp i ograniczając pulę adresów do liczby jakiej używasz ogranicza ryzyko, że ktoś ci się na lewo podepnie, ale od tego i tak jest raczej ukrycie sieci i dobre hasło.
@ElCidX: Jak masz jakieś urządzenia, do których chcesz mieć dostęp z obu routerów (dysk sieciowy, drukarka) lub urządzenia, które do działania wymagają żeby były w jednej sieci (multiroomy niektórych operatorów) to musisz mieć jedną podsieć - wtedy dhcp wyłączasz na drugim routerze, nadajesz mu adres z podsieci pierwszego (najlepiej żeby był poza pulą dhcp) i wpinasz kabel sieciowy do gniazda LAN drugiego routera. Jeżeli nie potrzebujesz takich rzeczy to nie ma