Wpis z mikrobloga

Mój kumpel został zwyzywany przez swojego starego od śmierdzących leni, nierobów i utracjuszy (xD) a dlaczego? Bo kumpel kupił sobie dom i wbrew poradom starego z automatu zamówił ekipę do wykończenia domu od A do Z. Stary od razu wyskoczył do niego z ryjem że po co, na co, synek weźmiesz urlop sami zrobimy! Kumpel stwierdził że on to chrzani, nie zna się na tym tak jak powinien, a poza tym jest na działalności i jak nie pracuje - nie zarabia. A zarabia tyle, że na wynajęciu ekipy za bardzo stratny nie będzie. Poza tym, ekipa zrobi to raz-dwa, a z ojcem pewnie babrałby się przez rok. Do starego takie tłumaczenie absolutnie nie dotarło, stwierdził, że kumpel nie ma ambicji, nie wie za co tyle pieniędzy mu płacą skoro on je tak roztraca (xD) a w ogóle to on sam by to zrobił szybciej, ładniej, lepiej i w ogóle bardziej niż jacyś pseudo fachowcy. #!$%@?ął drzwiami i teraz się nie odzywa xD
Kumpel tylko rzucił, że, #!$%@?ąc od tego że by się narobił to pewnie byłby stratny finansowo i wyszłoby gorzej, to po jednym dniu roboty ze starym pewnie skoczyłby z okna xD
#rodzice #rodzina #remont #logikaniebieskichpaskow
  • 53
@mannoroth chyba bardzo dobry ten kumpel, jeśli znasz tę historię tak dokładnie. A może po prostu baitujesz xd
@dominowiak przecież zlecanie robót w tym kraju to jest loteria. Prawdopodobieństwo, że trafisz na partacza, który będzie do ciebie przyjeżdżać co drugi dzień i zrobi wszystko byle jak jest całkiem duże dlatego masa osób woli zrobić coś średnio, ale samemu, bo nie zapłaci wtedy dodatkowych 5000 zł za tydzień roboty
@mannoroth Już dawno doszedłem do wniosku, że po to Fenicjanie wynaleźli pieniądze, żebym mógł je zarabiać robiąc to co lubię i w czym jestem dobry i potem użyć, żeby ktoś inny robił za mnie to, czego nie lubię i w czym nie jestem dobry. I działa zajebiście :)
@dominowiak: ale fachowcy rzeczywiście zedrą kupę kasy a dodatkowo na 90% #!$%@?ą robotę - przerobiłem już różne ekipy i czasami serio lepiej zrobić samemu.
Nawet fachowca jeżeli nie przypilnujesz to odwali manianę i jeszcze będzie obrażony że masz pretensję.
@xfin: ok uwierz ze by zrobił. Sam byłem w szoku jak pedantyczni potrafią być dobrzy fachowcy. Facet u nas dbał o każdy szczegół
@dominowiak: zgoda, dodam tylko że jednak warto nie mieć dwóch lewych rąk do wszystkiego - a to akurat idzie sobie wyrobić, bo każdy zaczyna z podobnego poziomu ( ͡° ͜ʖ ͡°) w przeciwnym razie rodzą się sytuacje pokroju:
- trzeba wymienić skrzynie biegów
- którą?
- obie ( ͡ ͜ʖ ͡)
@programista15cm: mi też się nie opłaca brać wolnego żeby skręcać meble. Poświęcam wtedy parę godzin wolnego czasu i robię to sam, mając pewność że jak skrece witrynę to nie spadnie mi na łeb, a na dodatek nie zapłacę komuś za fuszere kupy kasy która nie jest tego warta. Ja chyba trochę centuś jestem i takie roboty dla małp, które nie zajmują dużo czasu wolę robic samemu. Rozumiem jednak, że ktoś woli