Wpis z mikrobloga

Mój kumpel został zwyzywany przez swojego starego od śmierdzących leni, nierobów i utracjuszy (xD) a dlaczego? Bo kumpel kupił sobie dom i wbrew poradom starego z automatu zamówił ekipę do wykończenia domu od A do Z. Stary od razu wyskoczył do niego z ryjem że po co, na co, synek weźmiesz urlop sami zrobimy! Kumpel stwierdził że on to chrzani, nie zna się na tym tak jak powinien, a poza tym jest na działalności i jak nie pracuje - nie zarabia. A zarabia tyle, że na wynajęciu ekipy za bardzo stratny nie będzie. Poza tym, ekipa zrobi to raz-dwa, a z ojcem pewnie babrałby się przez rok. Do starego takie tłumaczenie absolutnie nie dotarło, stwierdził, że kumpel nie ma ambicji, nie wie za co tyle pieniędzy mu płacą skoro on je tak roztraca (xD) a w ogóle to on sam by to zrobił szybciej, ładniej, lepiej i w ogóle bardziej niż jacyś pseudo fachowcy. #!$%@?ął drzwiami i teraz się nie odzywa xD
Kumpel tylko rzucił, że, #!$%@?ąc od tego że by się narobił to pewnie byłby stratny finansowo i wyszłoby gorzej, to po jednym dniu roboty ze starym pewnie skoczyłby z okna xD
#rodzice #rodzina #remont #logikaniebieskichpaskow
  • 53
arę filmików na YT, dwa dni i zrobione za parę stowek a nie pare tysięcy. Serio, robota dla małp


@wafel93: to się zgadza jak masz na to czas i warunki. Są ludzie, którzy w pracy zarabiają o wiele więcej w prezeliczeniu na godzinę, niż warta jest ta robota i ci zapłacą. Są też ludzie, którzy mają to w dupie i wolą zapłacić. Są teżtacy, co mają dwie lewew ręce do wszystkiego,
@mannoroth: i bardzo dobrze zrobił. Robota ze starym skończyła by się w połowie na ogromnej kłótni, stary by #!$%@?ął drzwiami i nie wrócił, chałupie rozbabranej do połowy i w końcu i tak by musiał zamówić ekipe. A tak przynajmniej się nie narobi a ze starym i tak się pokłócił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mój kumpel został zwyzywany przez swojego starego od śmierdzących leni, nierobów i utracjuszy (xD) a dlaczego? Bo kumpel kupił sobie dom i wbrew poradom starego z automatu zamówił ekipę do wykończenia domu od A do Z.


@mannoroth: no niektórym ludziom w głowie się nie mieści, że można płacić za zrobienie czegoś co niby umiesz zrobić. Sam akurat remont robiłem samodzielnie, bo w życiu bym nie znalazł ekipy która by się podjęła
Często jest tak, że rzeczywiście mężczyźni wiele rzeczy potrafią zrobić sami w domu jeśli chodzi o remonty.


@dominowiak: Umieć to jedno, a zrobić dobrze to drugie. Mój stary jak zawsze coś "naprawiał" w domu rodzinnym sam to robił więcej strat. Jego życiówką było robienie nowej instalacji elektrycznej w kuchni, która sprawiła, że spaliła się mikrofalówka, piekarnik i lodówka.
@mannoroth: @dominowiak ja bym się jedynie obawiał właśnie, że ktoś mi spartoli robotę. Sam osobiście większość pracy bym oddelegował, ale takie malowanie ścian itp to bym sam zrobił, tak jak zrobiłem u siebie na mieszkaniu.
wszystko trzeba zrobić swoimi rencyma, żeby było dobrze. Bo fachowcy nie dość że zedrą, to jeszcze spartolą robotę.

Ale czasy się zmieniły trochę.


@dominowiak: Oglądałeś usterkę kiedyś?
@dominowiak: Z jednej strony racja, z drugiej jak ktoś ma czas i pomoc to można sporo zaoszczędzić, dziś budowlańcy za flaszkę nie robią. Każdy wybiera, jeden woli większy kredyt i spokój, drugi zaciśnie zęby przez 2,3-4 lata a później nie martwi się ratą.
@Ex3_: nie sądzę. Starsze pokolenie nie potrafi tego zrozumieć, że możesz zarabiać więcej niż osoba która wynajmujesz do danego zajęcia. Też miałem podobne problemy z teściami. Nawet mojej żonie ciężko to czasami zrozumieć. Oni są tak wychowani i nawet nie biorą innych możliwości pod uwagę.