Wpis z mikrobloga

@adrian1207: A czy ja gdzieś napisałem, że mi to nie przeszkadza? Zauważ, że ja wcale nie poruszam tematu żadnej partii a samej Twojej narracji w tym temacie. Piszemy o tym co Tobie się wydaje, a nie co jakaś partia planuje. Określasz, że dobrowolność = likwidacja, robisz wyliczenia którymi się szczycisz wyżej tylko na bazie wydających Ci się kwot i ilości przedsiębiorców, nie uwzględniasz totalnie pobocznych czynników wynikających z wprowadzenia dobrowolnego ZUSu,
@adrian1207: Postęp się buduje z czasem, wy socjaliści myślicie że ustawą da się wszystko załatwić. OCZYWIŚCIE że nie można to ucinać z dnia na dzień, ale redukcja podatków i cięcie wydatków robi się metodą zakładkową, to co zredukujesz na wydatkach, wrzucasz w redukcje podatków, zejścia rzędu 0,32 % na miesiąc po 10 miesiącach da 3%. Siła nabywcza zacznie rosnąć, i każdemu się będzie lepiej żyło. Ale to wymaga programu na 3
@siadatajta:

Nie mam zamiaru zagłosować na jakąkolwiek partię która podczas covida: odbierała moje prawa, swobody obywatelskie, wolność, chciała zmusić mnie do przyjmowania eksperymentalnej szczepionki, optowała za decyzjami niszczącymi polską gospodarkę.


Spoko, Twoje prawo i Twoja ocena sytuacji. Na pewno polityce PiS można bardzo wiele zarzucić jeśli chodzi o działania w pandemii, a częśc rzeczy które wtedy zrobiono, to był wręcz kryminał. Ja jednak bym ogólnie wolał, żeby partia rządząca podchodziła w
@Chris_Karczynski: Co zmienia? Czekaj, podsumujmy. Zaczęło się od tego, że plan konfederacji obejmujący likwidację PIT, dobrowolny ZUS i zerową akcyzę na paliwo, jest jakieś 8 razy droższy niż cały program 500+. Potem zacząłeś się upierać, że przecież konfederacja wcale nie chce likwidować PIT i nawet stwierdziłeś że #!$%@?ę w tym zakresie kocopoły. A jak już Ci pokazałem, że to dalej wisi w aktualnym programie, to się pytasz co to zmienia? :D
co się niemożliwe do wprowadzania konkretnie? Obniżka podatków nie jest możliwa, ale podwyżka jak najbardziej? XD


@Chris_Karczynski: Tak, demagogia siana przez tego pana nie jest możliwa do zrealizowana. Ponadto nic w praktyce by nie dała, słabe państwo to słaba gospodarka, słaba infrastruktura i słabi my. Niskie podateczki są na rękę właścicielom kapitału, nie pracownikom.
@adrian1207: Postęp się buduje z czasem, wy socjaliści myślicie że ustawą da się wszystko załatwić. OCZYWIŚCIE że nie można to ucinać z dnia na dzień, ale redukcja podatków i cięcie wydatków robi się metodą zakładkową, to co zredukujesz na wydatkach, wrzucasz w redukcje podatków, zejścia rzędu 0,32 % na miesiąc po 10 miesiącach da 3%. Siła nabywcza zacznie rosnąć, i każdemu się będzie lepiej żyło. Ale to wymaga programu na 3