Wpis z mikrobloga

argumenty natali dlaczego robienie dzieci jest sluszne i mają one z tego korzyść:
- JA chcę mieć diecko
- przekażę MOJE geny
- życie jest piękne XD
- pomimo cierpienia są też dobre chwile XD
- zabij się jak ci tak źle
- dążę do przekazania genów, bo MOJE są wyjątkowe, a nie tak jak twoje
- dzieci to MÓJ sens życia
- nie CHCĘ być na starość samotny XD
- moje dziecko na pewno nie będzie cierpieć, bo nie wychowa się w dysfunkcjonalnej rodzinie i dlatego nie będą go gnębić w szkole
- CHCĘ zobaczyć uśmiech bombelka :)))000
- oznaka dojrzałości XD
- *i wiele innych, w których los bombla jest zapomniany, liczę się JA I MOJE BAGNO, a MOJE dziecko - chcąc nie chcąc - będzie w tym uczestniczyć!!1*
o b r z y d l i w e
#antynatalizm
  • 88
@vladowme:

Życie jest kozackie każdego dnia

Na pewno dla każdego na Ziemi xd zwykłe natalistyczne #!$%@?, słodkie cytryny. Bo przecież nie ma milionów ludzi którzy z różnych powodów woleli by się nie narodzić i setek tysięcy rocznie popełniających na całym świecie samobójstwo, co nie?

Poza tym ocena życia jako "zajebiste" - no właśnie, to jedynie ocena, czyli opinia, a nie fakt, a to fundamentalna różnica. No chyba że jeszcze nie miałeś
- pomimo cierpienia są też dobre chwile XD


@deadoutside: ale co w tym dziwnego, że ktoś uważa że warto cierpieć nawet całe życie dla kilku dobrych chwil? Kwestia wartościowania, być może dla kogoś np. zakochanie się jest wystarczającą rekompensatą za możliwe cierpienia. Podejmując decyzje o zrobienia dziecka chcą mu dać szansę przeżycie tych "dobrych chwil". Dlaczego chcesz narzucić wszystkim swój system wartości w którym jak dobrze rozumiem jedna smutna chwila w
myślisz że ludzie którzy robią dzieci są altruistami? właśnie wręcz przeciwnie, są egoistami. Jedyne o co dbam na tym świecie to o swoją rodzinę i olewam innych. chcesz żyć to żyj, nie chcesz, to nie, ale po prostu wytłumacz mi jak można uważać że życie jest do duXy i ciągle żyć


@Mac02: a potem oszkujesz, mainpulujesz w pracy bo robisz to dla swoich dzieci. Zadepczesz wszystkich na swojej drodze, zeby twoje