Wpis z mikrobloga

argumenty natali dlaczego robienie dzieci jest sluszne i mają one z tego korzyść:
- JA chcę mieć diecko
- przekażę MOJE geny
- życie jest piękne XD
- pomimo cierpienia są też dobre chwile XD
- zabij się jak ci tak źle
- dążę do przekazania genów, bo MOJE są wyjątkowe, a nie tak jak twoje
- dzieci to MÓJ sens życia
- nie CHCĘ być na starość samotny XD
- moje dziecko na pewno nie będzie cierpieć, bo nie wychowa się w dysfunkcjonalnej rodzinie i dlatego nie będą go gnębić w szkole
- CHCĘ zobaczyć uśmiech bombelka :)))000
- oznaka dojrzałości XD
- *i wiele innych, w których los bombla jest zapomniany, liczę się JA I MOJE BAGNO, a MOJE dziecko - chcąc nie chcąc - będzie w tym uczestniczyć!!1*
o b r z y d l i w e
#antynatalizm
  • 88
  • Odpowiedz
@deadoutside: dlaczego Wasze zwalone życie musicie przekładać na innych ludzi? Ludzie którzy są normalni i maja jakieś wartości rodzą podobnych ludzi którzy są szczęśliwi z życia. Życie jest kozackie każdego dnia, sporo znajomych, fajna praca rozwijająca, kochana rodzina, poznawanie różnych kultur, historii, jedzenia.
  • Odpowiedz
  • 30
@vladowme raczej dlaczego wy-natale musicie przekładać DOSŁOWNIE życie na innych? są ludzie, którzy nigdy nie będą szczęśliw, a wy zmuszacie ich do życia. życie jest #!$%@? każdego dnia, zero znajomych, #!$%@? w januszeksie na 3 zmiany, toksyczna rodzina, brak funduszy i możliwości na poznawanie nowych rzeczy
  • Odpowiedz
@deadoutside: Antynatalizm jest ciekawym zjawiskiem społeczno-historycznym. Przypomina mi trochę dekadentyzm. Też trochę mowicie że świat miał swój prime i nic lepszego już się nie wydarzy. Jednak jak śpiewał zespół kombi każde pokolenie ma własny czas. od XIXw. kiedy narodziła się dekadencja świat wykonał ogromny skok do przodu a ludzkość wbrew wieszczeniom się rozwinęła, ludzie rodzili się i umierali. I dalej będą rodzić się i umierać, wasze poczucie beznadziei i bezsensu jakiegokolwiek
  • Odpowiedz
  • 16
@deadoutside

@vladowme raczej dlaczego wy-natale musicie przekładać DOSŁOWNIE życie na innych? są ludzie, którzy nigdy nie będą szczęśliw, a wy zmuszacie ich do życia. życie jest #!$%@? każdego dnia, zero znajomych, #!$%@? w januszeksie na 3 zmiany, toksyczna rodzina, brak funduszy i możliwości na poznawanie nowych rzeczy


ale co ty piepXXysz.. kto cię zmusza??? ile nawet na tym forum jest postów natalistow którzy ci chcą coś wmówić, a ile waszych antynatalistow jest
  • Odpowiedz
@deadoutside: typie ale teraz przelewasz swoje smutne życie na innych i twierdzisz ze robienie dzieci jest bezsensu bo Twoje życie nie wyszło. Życie jest fajne jak potrafisz je wziąć i panować nad nim, ale najłatwiej narzekać bo to przegrywy potraficie robić
  • Odpowiedz
@vladowme: to, mimo ze sam zaluje ze sie urodzilem i przegrywam to uwazam ze zycie jest piekne tylko ze no nie moje ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to nie oznacza ze zycie bombelka byloby #!$%@? tylko wlasnie moze zajebiste. Zalezy od mindsetu a moj uwazam paradoksalnie za zajebisty
XD
  • Odpowiedz
@Neeveermind: też mój ulubiony argument.
A co gdyby tego dnia moja mama powiedziała, że boli ją głowa? Stary by se zwalił i połowa mnie skończyłaby w chusteczce jak reszta teoretycznego rodzeństwa, a druga połowa może i następnego dnia zostałaby zapłodniona, ale to nie byłabym już ja, tylko ktoś inny.
I co by się stało? Nic.
A do ludzi, którzy myślą, że będą dobrymi rodzicami i ich dziecko będzie szczęśliwe. To często
  • Odpowiedz
@deadoutside: jak mogłeś zapomnieć o najważniejszym "a kto Ci na starość poda szklankę wody" lub już w ostrzejszej wersji "a kto będzie robił na Twoją emeryturę?"
Z tym, że to argument pułapka bo wtedy łatwo wytknąć, że motywacją nie jest jakaś górnolotna myśl czy nawet miłość, a cyniczny pragmatyzm i egoizm.
  • Odpowiedz
  • 3
@memento_mori

>- zabij się jak ci tak źle


@deadoutside: to jest mój ulubiony, pokazuje altruizm natalistow w całej okazałości


ale co w tym argumencie jest złego? jeżeli wam źle na tym świecie to po co żyć?
  • Odpowiedz
@deadoutside: Jako Ojciec dwulatka powiem Ci, że nigdy w życiu nie byłem tak szczęśliwy. Jest to inny rodzaj miłości niż ten odczuwany do partnerki lub własnych rodziców. Jeżeli tylko ktoś podejmie świadomą decyzję o rodzicielstwie to mogę go zapewnić że uczucie miłości jakie będzie mogł doznać w tej nowej relacji jest czymś bardzo niezwykłym, czymś co mogę polecić.

Jeżeli ktoś, np. Ty nie chcesz mieć dzieci - #!$%@? mnie to. Polacy
  • Odpowiedz
ale co w tym argumencie jest złego? jeżeli wam źle na tym świecie to po co żyć?


@Mac02: no nie wiem, może jakbyś był altruistą, to byś w pierwszej kolejności pomyślał co zrobić żeby innym też było dobrze, a nie o tym jak zrobić żeby cierpienia nie widzieć (bo jak ktoś się zabije, to nie będziesz musiał czytać jego komentarzy)
  • Odpowiedz
liczę się JA I MOJE BAGNO


@deadoutside: to jest idealne podsumowanie tego wpisu.
Ja i moje bagno i jak to mozliwe, ze jakis smiec smie smiec miec inne podejscie, inne poglady, inne dowiadczenia i byc inczej potraktowanym przez zycie.

Skoro uwazasz ze natale patrza tylko przez pryzmat siebie, swojego egoizmu i hedonistycznej checi posiadania dzieci.
To czym ty sie od nich roznisz, ze swoim egoizmem tak wybujalym, ze przez swoj pryzmat
  • Odpowiedz
  • 2
@memento_mori ale dlaczego mam być altruistą??

myślisz że ludzie którzy robią dzieci są altruistami? właśnie wręcz przeciwnie, są egoistami. Jedyne o co dbam na tym świecie to o swoją rodzinę i olewam innych. chcesz żyć to żyj, nie chcesz, to nie, ale po prostu wytłumacz mi jak można uważać że życie jest do duXy i ciągle żyć
  • Odpowiedz
@deadoutside: Nic ci do tego w jaki sposób hoduję swój materiał genetyczny aż osiągnie samowystarczalność biologiczno-świadomościową. Jeśli nie masz możliwości reprodukcyjnych to przynajmniej nie hejtuj zainteresowań innych.
  • Odpowiedz
ale dlaczego mam być altruistą??


myślisz że ludzie którzy robią dzieci są altruistami? właśnie wręcz przeciwnie, są egoistami. Jedyne o co dbam na tym świecie to o swoją rodzinę i olewam innych. chcesz żyć to żyj, nie chcesz, to nie, ale po prostu wytłumacz mi jak można uważać że życie jest do duXy i ciągle żyć


@Mac02: no i panie w tym rzecz

antynataliści do altruiści i dlatego dzieci nie robią
  • Odpowiedz