Wpis z mikrobloga

@ElMatadore: co wejdę na reddit i zacznę patrzeć jak przeciętny programista jest traktowany w US to tylko współczuję. Większość opisuje pracę jak u nas w Januszeksie - #!$%@? non stop, nie ma, że nie dowozimy, siedzą czasem po godzinach, żeby zrobić. Jak dopytywałem czemu tak się zachowują skoro jest popyt na ich pracę i mogą zmienić jak się podoba to twierdzili, że wszędzie tak jest i taką każdy ma mentalność, więc
@WyjmijKija: w mojej opinii Reddit trochę ekstrapoluje problemy USA i nie tyczy się to tylko pracy w IT. Dość często tam wchodzę, zwłaszcza na powiązane z IT subreddity i nawet pomimo zwolnień widać sporo komentarzy sugerujących, że w US też jest sporo luźniejszych prac. Zresztą skądś ludzie muszą czerpać siły i czas na takie r/overemployed.

Choć generalnie myślę też, że jest trochę prawdy w tym co piszesz.
@cerbera: Z 5% Polaków wpada "w II próg podatkowy" - czyli można zakładać, że 15 tys. zł miesięcznie zarabia bardzo mało osób xD, niemniej jednak na wykopie to 95% #!$%@?, że 10 czy 15 tys. zł to mało xD. Szkoda tylko, że tagi przegryw, neet biją rekordy popularności, a na emigracja prawie same wysrywy o tych co pracują w gównopracach u Niemca albo w Holandii.
@Luigi93: Tak, ale jeżeli zobaczysz na statystyki to nadal tych zarabiających powiedzmy - powyżej 120 tys. rocznie - jest niewiele, możesz dorzucić 1% do tych 5%.

Po prostu śmieszy mnie to #!$%@? na wykopie jak każdy tutaj pluje na 10 tys. zł., bo to "śmieszne zarobki", a ponad 90% Polski żyje za mniej i niektórzy na przyzwoitym poziomie. Jak zarabiasz 15 tys. zł. to w Polsce nie powinno ci niczego brakować
@ElMatadore: analizowałem różne kierunki i na każdym bym mocno zbiedniał - więc po co? można wrócić do analiz po wyborach, zobaczymy czy nie wrzucą jakichś niespodzianek podatkowych które zachęcą do wyjazdu. jedyny warty uwagi kierunek to może być UAE, jeśli komuś odpowiada klimat, ale to i tak raczej dla solidnego freelancera a nie osoby która szuka tam roboty na miejscu (bo płacą +- stawki polskie przy dużo większych kosztach życia xd)
@ElMatadore: co jeszcze mogę doradzić, mega teraz rośnie wśród przedsiębiorców trend bycia tzw. 51%, którzy spędzają w polsce połowę roku żeby utrzymać rezydencję podatkową, a każdą wolną chwilę spędzają w drugim domu za granicą lub na podróżach. zastanów się czy to nie jest coś dla ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) mnie taka wizja kusi......