Wpis z mikrobloga

Dla wszystkich kochających tl;dr – napisałem i sam wydałem pierwszą książkę.

Niesamowicie przyjemna sprawa, no i duma

Pisząc tę książkę, a trwało to dość długo, wiedziałem, że w pewnym momencie temat SI wejdzie na jedynki we wszystkich redakcjach. Dlatego, jedynym słusznym gatunkiem był/jest sci-fi i tematyka inteligentnych maszyn. Poza tym, sci-fi na zawsze w ❤

Do tej pory nie znalazłem książki, która odzwierciedlałaby mój punkt widzenia na zagadnienie sztucznej inteligencji. Najczęściej czytamy o buncie SI, ucieczce przed człowiekiem albo naiwnym poznawaniu świata.

Akcja powieści dzieje się w alternatywnej rzeczywistości.
✍W swoim spojrzeniu chciałem zderzyć ze sobą dwa zagadnienia – bezwzględnego posłuszeństwa maszyn i jednoczesnego adaptowania się ludzi do SI. Szerokim tłem powieści jest katastrofa klimatyczna, kurczące się zasoby oraz globalny konflikt.

Bez spoilerów mogę napisać, że zakończenie książki zależy od czytelnika

Jeśli kogoś przekonałem, to książkę można zamówić, albo w formie druku na żądanie, albo jako ebook tutaj:

https://ridero.eu/pl/books/za_pozno_na_niedokonczone_historie/

Na koniec zostawiam blurpa.
Na świecie nie ma już ani jednego człowieka. Ziemskie pustkowie zamieszkują jedynie dwie sztuczne inteligencje i ich armie robotów, które prowadzą ze sobą nieustającą wojnę. Po przypadkowym odnalezieniu mężczyzny obie SI postanawiają zaryzykować i wykorzystać obecność ostatniego człowieka do własnych celów.

Z góry dziękuję, jeśli przeczytałeś/aś.

#ksiazka #scifi #ai #sztucznainteligencja #chwalipost
regogover - Dla wszystkich kochających tl;dr – napisałem i sam wydałem pierwszą książ...

źródło: 2

Pobierz
  • 5