Wpis z mikrobloga

Maria Branyas Morera ur. 4 marca 1907 w San Francisco. W tym momencie ma 116 lat. Niecałe 4 lata przed jej urodzinami bracia Wright dokonali pierwszego udanego przelotu samolotem (37 metrów w 12 sekund). W ciągu jej życia urząd Prezydenta USA zmieniał się 20 razy, a ludzie polecieli na Księżyc, wysłali sondy na obcą planetę, wymyślili komputery, telefony komórkowe i masę innych rzeczy. Coś niesamowitego dla mnie móc być naocznym świadkiem takiego przeskoku technologicznego jakiego doświadczyła ludzkość w XXw. i XXIw. i której świadkiem była ta Pani.

#ciekawostki #technologia #kosmos
Hymenajos - Maria Branyas Morera ur. 4 marca 1907 w San Francisco. W tym momencie ma ...

źródło: LongeviQuest_Maria-Branyas-Morera-116_highres-3109

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
W ciągu jej życia urząd Prezydenta USA zmieniał się 20 razy, a ludzie polecieli na Księżyc, wysłali sondy na obcą planetę, wymyślili komputery, telefony komórkowe i masę innych rzeczy.


I libacja na skwerku.
  • Odpowiedz
@AdamKarolczak02137: No cóż, dla mnie szurami są ludzie negujący przeludnienie, ale nie wyzywam ich od szurów i bronię swojej opinii o tym, że Ziemia jest przeludniona argumentami. Szkoda, że nie chcesz ich poznać i dać swoich kontrargumentów
  • Odpowiedz
oś niesamowitego dla mnie móc być naocznym świadkiem takiego przeskoku technologicznego jakiego doświadczyła ludzkość w XXw. i XXIw. i której świadkiem była ta Pani.


@Hymenajos: dobrze, że nie mieszkała w rosji, bo mogłaby przeżyć te 116 lat i w ogóle nie zauważyć różnicy.
  • Odpowiedz
@Hymenajos: ech najdawniej urodzona osoba z którą miałem do czynienia była moja prababcia, urodzona w 1901 roku. Zmarła w wieku 93 lat.
Jeszcze w ubiegłym roku o tej porze rozmawiałem z moją babcią, która urodziła się 1929 roku.
Teraz już w rodzinie i okolicach zostali sami powojenni.
  • Odpowiedz
bracia Wright dokonali pierwszego udanego przelotu samolotem (37 metrów w 12 sekund)


@Hymenajos: taka ciekawostka, długość tego lotu, była krótsza niż długość ładowni An 225 Mrija. Gdyby ładownia była szersza, ten lot możnaby powtórzyć wewnątrz lecącego samolotu... zaledwie 85 lat później.
  • Odpowiedz
Bardziej By zadbała o zdrowie, mniej stresu, więcej orgazmow. rozkosznego seksu, gry wstępny, ruchu i będzie żyła wiecznie, albo żyła ⚘️???? I tak Wielkie Gratulacje ????⚘️
  • Odpowiedz
Niech zgadnnę - dziennikarz właśnie pyta ją o recepte na długowieczność i jest strasznie z siebie zadowolony, ż etakie oryginalne pytanie zadał
  • Odpowiedz
Jako mieszkanka USA przeżyła 2 wojny światowe, Wojny w Korei, Wietnamie, operację w Zatokę Świń, 2 razy Irak, Afganistan.
O mniejszych konfliktach w których brało udział USA nie wspominam.
  • Odpowiedz
@Hymenajos: Przetrwała pewnie tyle tylko dlatego, że nie czytała prasy i internetu.
Gdyby śledziła na bieżąco wydarzenia na świecie i to jak się młodzież zmieniła na przestrzeni tylu lat to by dawno się pożegnała z tym światem. Jak już takich millenialsów denerwuje, że co to się stało z tymi gówniakami to pomyślcie sobie co taka babcia ma myśleć jak dla niej pokolenie boomersów już było zdemoralizowane pewnie. Niewiedza jest błogosławieństwem. Moje
  • Odpowiedz