Wpis z mikrobloga

Maria Branyas Morera ur. 4 marca 1907 w San Francisco. W tym momencie ma 116 lat. Niecałe 4 lata przed jej urodzinami bracia Wright dokonali pierwszego udanego przelotu samolotem (37 metrów w 12 sekund). W ciągu jej życia urząd Prezydenta USA zmieniał się 20 razy, a ludzie polecieli na Księżyc, wysłali sondy na obcą planetę, wymyślili komputery, telefony komórkowe i masę innych rzeczy. Coś niesamowitego dla mnie móc być naocznym świadkiem takiego przeskoku technologicznego jakiego doświadczyła ludzkość w XXw. i XXIw. i której świadkiem była ta Pani.

#ciekawostki #technologia #kosmos
Hymenajos - Maria Branyas Morera ur. 4 marca 1907 w San Francisco. W tym momencie ma ...

źródło: LongeviQuest_Maria-Branyas-Morera-116_highres-3109

Pobierz
  • 71
chwilę wcześniej pisałeś że problemem jest przeludnienie , czyli głód jest rozwiązaniem tego problemu , ale pisze że głód też jest problemem.


@ahmed-reyk: Głód jest problemem, a przeludnienie, które do niego doprowadzi też jest problemem. Ludzkie (i nie tylko ludzkie) cierpienie też jest problemem.
doświadczyła ludzkość w XXw. i XXIw.

@Hymenajos: Czy was już, wysropki, do końca pop…liło? Jak nie „20zł”, to „13lat” albo „2019r.”, to teraz jeszcze skrót słowa „wiek” będziesz łączył z liczbami rzymskimi, gamoniowaty nieuku?
Piszemy „XX w.”, a nie „XXw.”, nieuku patentowany!

której świadkiem była ta Pani

@Hymenajos: Zwrotu grzecznościowego w postaci wielkiej litery w słowach „pan” i „pani” używamy tylko w zwrotach bezpośrednich! W każdej
@Hymenajos: Wątpię, aby taka staruszka ogarniała rozwój sprzed ostatnich 20 lat a więc smartphony czy rozwój Internetu. Ona pewnie najlepiej to pamięta radio czy gazety a TV to jest jej najnowsza technologia którą jeszcze ogarniała mając te 30+ lat gdy były pierwsze transmisje. Myślę, że dożycie do 90 to jest maks jaki chciałbym osiągnąć. Po co się dłużej męczyć nie pamiętając tego co się robiło godzinę temu a pamiętając to co
nie chcę być onucą ale Polska nie była wcale lepsza za jej żywota


@Sasquath1:

1) Ale Polska nie kreuje sie na supermocarstwo
2) Polska nie mordowała masowo swoich obywateli
3) Jednak wolę być obywatelem RP niż FR