Wpis z mikrobloga

@dziobnij2: albo raty, albo powoli uzbieraj. Prawko na #!$%@? to game changer..nowe możliwości i +5 do pewności siebie. Warto... sam zrobiłem dopiero mając 27 lat, choć mieszkając w dużym mieście, więc było łatwiej żyć bez .
  • Odpowiedz
@dziobnij2:
Najważniejsze - niepełnosprawny może dostać dofinansowanie z PFRON na prawko. Bezrobotny z urzędu pracy, jeżeli wykaże, że pomoże mu to w znalezieniu pracy. Czasami gminy i samorządy uruchamiają dofinansowania. Musisz podzwonić, popytać.
Przykładowy link:
https://mywspieramy.org/porady/dofinansowanie-do-prawa-jazdy/
Jak się nie łapiesz, to telefon do gminy / samorządu / MOPSu, dowiedzieć się, popytać.

Jako osoba która świeżo zrobiła prawko, tuż przed 30tką:
- sam kurs to jeden koszt. Dochodzi lekarz (chyba 200zł), oba
  • Odpowiedz
Jak zdasz na prawko i nie będziesz jeździł, to równie dobrze możesz za pół roku wyrzucić prawko do kosza.


@RopuchYtong: to mnie wystraszyłeś teraz, że do pracy biorą spierdoksów co ledwie zdali prawko i stanowią zagrożenie na drodze (_ )
  • Odpowiedz
@AgentGRU: Nie do końca. Pracowałem na Jungach, Toyotach czy innych Linde, ale od zmian przypisów nie mogę sobie tego wpisać w cv. Robiłem kurs kiedy nie trzeba było mieć egzaminu tylko sam papierek.
  • Odpowiedz
@dziobnij2: Robiłem w 2008 roku za 1150zł. Zdałem egzamin po 20h praktyki (normalnie trzeba 30h) więc jeszcze extra zarobił. W 2014 robiłem na motor to już 1450zł.
  • Odpowiedz