Wpis z mikrobloga

W wieku 33 lat nie mam prawa jazdy. Nie potrzebne mi, ale jak bym szukał pracy, to brak prawa jazdy to olbrzymi minus. Poza tym mając prawo jazdy mógłbym robić dalekie spierdotripy. Jak mam zrobić kurs prawa jazdy jak mam nędzne 1400 zł renty, a kurs kosztuje 2799 zł + opłaty za lekarza itp. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#przegryw #przegrywpo30tce
dziobnij2 - W wieku 33 lat nie mam prawa jazdy. Nie potrzebne mi, ale jak bym szukał ...

źródło: Opera Zrzut ekranu_2023-05-14_113758_www.elkaschool.pl

Pobierz
  • 83
@dziobnij2: albo raty, albo powoli uzbieraj. Prawko na #!$%@? to game changer..nowe możliwości i +5 do pewności siebie. Warto... sam zrobiłem dopiero mając 27 lat, choć mieszkając w dużym mieście, więc było łatwiej żyć bez .
@dziobnij2:
Najważniejsze - niepełnosprawny może dostać dofinansowanie z PFRON na prawko. Bezrobotny z urzędu pracy, jeżeli wykaże, że pomoże mu to w znalezieniu pracy. Czasami gminy i samorządy uruchamiają dofinansowania. Musisz podzwonić, popytać.
Przykładowy link:
https://mywspieramy.org/porady/dofinansowanie-do-prawa-jazdy/
Jak się nie łapiesz, to telefon do gminy / samorządu / MOPSu, dowiedzieć się, popytać.

Jako osoba która świeżo zrobiła prawko, tuż przed 30tką:
- sam kurs to jeden koszt. Dochodzi lekarz (chyba 200zł), oba
Jak zdasz na prawko i nie będziesz jeździł, to równie dobrze możesz za pół roku wyrzucić prawko do kosza.


@RopuchYtong: to mnie wystraszyłeś teraz, że do pracy biorą spierdoksów co ledwie zdali prawko i stanowią zagrożenie na drodze (_ )
@AgentGRU: Nie do końca. Pracowałem na Jungach, Toyotach czy innych Linde, ale od zmian przypisów nie mogę sobie tego wpisać w cv. Robiłem kurs kiedy nie trzeba było mieć egzaminu tylko sam papierek.