Wpis z mikrobloga

@dziobnij2 jak Ci nie potrzebne?
Jak po dziewczynę na randkę zajedziesz ikarusem to się później nie dziw że następnej nie będzie.
PS.
Przypomniał mi się żart.
Przychodzi facet bez prawa jazdy do lekarza a lekarz też pi**a
  • Odpowiedz
Jak mam zrobić kurs prawa jazdy jak mam nędzne 1400 zł renty, a kurs kosztuje 2799 zł + opłaty za lekarza itp. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@dziobnij2: nawet jak zrobisz prawko to jakiegoś gruza musisz kupić i utrzymać
pakiet minimum to OC + przegląd co roku, a paliwo to już wogóle xD
  • Odpowiedz
Bodaj 2009 rok, A + B w mieście powiatowym kurs 1500, egzamin cały pakiet chyba 256? za pierwszym podejściem teoria i praktyka, lekarz 5 dyszek na browara do szuflady po znajomości, plastik z fotografem nie pamiętam ale < 100, OC jakieś śmieszne grosze tak samo jak jakiś rozpadający się szrot do zarżnięcia podczas nauki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więcej wypaliłem w rok benzyny niż suma kosztów uzyskania PJ.
  • Odpowiedz
@RopuchYtong:

przerejestrowanie auta (ok.100zł),


nie jest obowiązkowe i nigdy nie było, obowiązkowe jest tylko darmowe powiadomienie gminy o nabyciu pojazdu. Oczywiście urzędy jebią od lat 80tych ludzi na kasiorę bo gdy ktoś kupi auto to się przyjęło w mowie że "przychodzi przerejestrować" więc taki wydają formularz XD

PCC (2% wartości kupowanego auta)


... tylko gdy się kupi auto od osoby prywatnej, tak tylko piszę że od handlarza już się nie idzie
  • Odpowiedz
tylko gdy się kupi auto od osoby prywatnej, tak tylko piszę że od handlarza już się nie idzie płacić PCC.


@zgreddo: z doświadczenia nie kupuje się auta od handlarza. Jak szukałem swojego, boże, cośmy się naoglądali we wrocławiu i okolicy. Przegnity złom, strach pomyśleć w jakiej kondycji silnik i elektryka. a handlarza stać na łażenie po sądach, więc powodzenia z reklamacją i odzyskaniem kasy
  • Odpowiedz
@Wextor: błędne myślenie. Samo prawko jest bezużyteczne, jak nie można jeździć, ba, człowiek zapomina jak się jeździ. Widziałem kilkanaście osób, które zrobiło prawko w liceum na 18tkę, potem nie jeździło kilka lat. Teraz boją się wsiąść za kółko, a jak wsiadają, to jeżdżą tragicznie i stwarzają zagrożenie na drodze.
Reasumując, wraz z prawkiem potrzebny jest dostęp do auta, żeby jeździć. A to nie jest wydatek na raz, to jest seria niekończących
  • Odpowiedz
@dziobnij2: 2799zł? ja w wakacje teraz robiłem to 3,1k i 200zł bulić za lekarza + 140zł za każde podejście xD i jeszcze 2h jazdy przed każdym za 200zł szkoda gadać
  • Odpowiedz
nie jest obowiązkowe i nigdy nie było, obowiązkowe jest tylko darmowe powiadomienie gminy o nabyciu pojazdu. Oczywiście urzędy jebią od lat 80tych ludzi na kasiorę bo gdy ktoś kupi auto to się przyjęło w mowie że "przychodzi przerejestrować" więc taki wydają formularz XD


@zgreddo: Jesteś tego pewien? https://www.gov.pl/web/gov/zarejestruj-pojazd
Jak przeklikasz kupno używanego auta, to i tak się zgłosić po nowy dowód rejestracyjny. Bo stary jest na kogoś innego (poprzedniego właściciela)
Tablic
  • Odpowiedz