Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wyjechałem na #emigracja do #uk przed pandemią i tak już zostałem. Miałem urlop dziekański na #studbaza i chciałem zarobić na magisterkę, żeby się utrzymać ale nie wróciłem bo najpierw nie miałem możliwości, potem stwierdziłem, że zbiorę na wkład własny bo nie chce płacić całe życie za wynajem i kryzys mi tego nie ułatwi. Skończyło się tym, że nie mam wyższego, #!$%@? w fabryce co prawda za dobre pieniądze, ale co z tego jak ciągle powraca depresja, że rzuciłem dobre studia a rokowalem na coś więcej niż pracownik fizyczny, znajomi siedzą w klimatyzowanych biurach po gówno kierunkach a ja zostałem robolem. O wznawianiu nie ma mowy bo już jestem za stary, zacząłem je i tak późno i 30 lvl teraz. Czasami mam myśl, że to był bilet w jedną stronę i czas zapomnieć o swojej ojczyźnie a z drugiej strony byłem zawsze związany z polską kulturą i nie mogę się odnaleźć w prostym świecie. Depresja nasiliła się do tego stopnia, że wyalienowalem się całkowicie i nachodzą mnie mysli, że moje życie już się skończyło. Do tego cały czas plotki, że furtka do #it jest już zamknięta, demotywuje to do jakiegokolwiek rozwoju. Nie wiem co robić. Nigdy nie pomyślałem, że zostanę robolem i jedyne wytchnienie od codzienności to będzie otworzenie piwa po pracy i gapienie się w ekran. Chyba się poddałem. #zalesie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
Nie jest za późno. Zarób kasę, wracaj na studia. Czas i tak przeminie, i możesz go spędzić na żalu za przeszłością, strachu o przyszłość, albo możesz w tym czasie zrobić te studia. Masz deprechę wiec widzisz to w czarnych barwach, ale realnie to nie jest niemożliwe do zrealizowania. Gdybyś chciał teraz zostać pianistą światowej sławy no to trochę późno, ale nie na studia.
@mirko_anonim: dlaczego sobie wmawiasz, że za późno? Ja zrobiłem drugie studia w uk jak miałem 32 lata, a miałem na roku i osoby po czterdziestce i po pięćdziesiątce też. Do roboty.