Wpis z mikrobloga

Pamiętam takich co tutaj pisali, że Polska wybija sie na lidera regionu, bo tyle pomaga, a Niemcy to się kompromitują. Zaj e bisty lider regionu, który nie potrafi pilnowac granicy przed balonem lecącym 20km/h i zgubił z oczu rakietę wroga na pół roku, nasz kraj to mem, rządzony przez memowych idiotów XD#ukraina
  • 39
@Godir17: Dalej jesteśmy państwem, które kilkukrotnie przewyższa potencjałem gospodarczym i militarnym kilkukrotnie swoich sąsiadów. Poza oczywiście n3mcami ale oni sami w sobie są największym państwem w Europie. A polityczny posłuch jest strasznie trudno uzyskać, nawet ni3mcom.
  • 97
@Little_Makak: dlatego, że nasz przemysł ciężki nie istnieje, nie mamy żadnej silnej marki, jesteśmy tylko montownią z tanią siłą roboczą dla innych państw. Do tego dochodzi skomplikowane prawo podatkowe, które zniechęca do rozkręcania tutaj biznesu i przychodzenia zachodnich firm, na koniec dochodzi fakt, ze od 24 lutego jestesmy krajem przyfrontowym, ten fakt również odstrasza potencjalnych inwestorów. Jedyna szansa jest taka, że Amerykanie tutaj wejdą na pełnej i zrobią drugą Koreę, tylko,
@Godir17: A ja uważam że Polska to graj z OGROMNYM potencjałem, jesteśmy dużym państwem w centrum Europy. Nasz rynek jest jeszcze młody i może się powiększyć jeszcze 3/4 krotnie. Jeżeli Polska jest krajem bez przyszłości to nie ma w Europie kraju z przyszłością poza ni3mcami, francją, Anglią. Osiągnęliśmy największy sukces gospodarczy na świecie, w ostatnich 30 lat, nie dzięki spiskom czy wyzysku lecz dzięki ciężkiej i żmudnej pracy.
Little_Makak - @Godir17: A ja uważam że Polska to graj z OGROMNYM potencjałem, jesteś...

źródło: 7n86521e61h81

Pobierz
@Godir17: Napisałeś również że nasza klasa polityczna może czegoś nie udźwignąć, sęk w tym, że osiągnęliśmy wiele wbrew politykom. Więc ich jakość nie jest tu kluczowa. Np.: w takich Niemczech to gospodarka posiada politykę a nie odwrotnie.
A ja uważam że Polska to graj z OGROMNYM potencjałem, jesteśmy dużym państwem w centrum Europy. Nasz rynek jest jeszcze młody i może się powiększyć jeszcze 3/4 krotnie. Jeżeli Polska jest krajem bez przyszłości to nie ma w Europie kraju z przyszłością poza ni3mcami, francją, Anglią. Osiągnęliśmy największy sukces gospodarczy na świecie, w ostatnich 30 lat, nie dzięki spiskom czy wyzysku lecz dzięki ciężkiej i żmudnej pracy.


@Little_Makak starzejemy się w katastrofalnym
@Halbr: Będziemy wspomagać się migracją, już dziś w Polsce żyje 41,6 mln ludzi, czyli najwięcej w historii. Mamy ogromy potencjał migracyjny z Ukrainy, Białorusi, r0sji, Gruzji, Armenii, Filipin, Wietnamu i nawet Azji centralnej.
przecież nikt normlany się nie czepia, że wleciała, tylko, oburza ten cały cyrk, ktory robi PIS i Błaszczak. Minister powinien się tego samego dnia podać do dymisji i przeprosić, a nie zwalać wine na generałów.


@Godir17: Już ktoś tłumaczył. My może pretendujemy do bycia liderem ale nadal rządzi u nas wschodnia mentalność. Nie jest celem znalezienie przyczyny problemu tylko szuka się czarnej owcy a resztę zamiata pod dywan i cyk, pora
@Little_Makak no będziemy tylko, skoro chwalisz ten rzekomy etos pracujących Polaków, to zakładasz, że obcy go utrzymają? Poza tym będziemy kolejnym wyborem dla Azjatów, więc choć w przypadku fizycznych to wszystko jedno, tak w przypadku umysłowych będziemy dostawali gorszych pracowników niż zachód.

Co nie zmienia faktu, że i tak zeszliśmy ze ścieżki szybkiego rozwoju na rzecz przejadania. Wieku emerytalnego nie podniosą, dodatków nie obetną, będą lądowali kasę w wojsko pod publiczkę -
zduszą gospodarkę.

@Halbr: Oznak tego nie widać. A to co wymieniłeś to życzeniowe myślenie jak będzie potrzeba to obetną co trzeba.

no będziemy tylko, skoro chwalisz ten rzekomy etos pracujących Polaków

Nic takiego nie mówiłem ale tak to prawda.

że obcy go utrzymają?

Rozumiem że ludziom nie będzie chciało się pracować i zarabiać x5 niż u siebie?

tak w przypadku umysłowych będziemy dostawali gorszych pracowników niż zachód.

Dlatego jedynym rozwiązaniem na
@Halbr: Wytłumaczysz mi logicznie co da podniesienie wieku emerytalnego? Mamy w Polsce jeden z wyższych w Europie, jak na moje to wystarczyło by zrównać wiek emerytalny bo ogromnym odchyłem od całej Europy jest to że kobiety pracują tylko do 60 roku życia. Ale takim cuckoldom i beciakom to chyba przez myśl nie przejdzie albo jesteś wiernym wyborcą Tuska skoro łykasz te brednie o podniesieniu, że co to nagle Zus naprawi?
jesteśmy tylko montownią z tanią siłą roboczą dla innych państw. Do tego dochodzi skomplikowane prawo podatkowe, które zniechęca do rozkręcania tutaj biznesu i przychodzenia zachodnich firm,


@Godir17: W Polsce źle bo jesteśmy tylko montownią Zachodu oraz w Polsce źle bo zachód nie chce do nas przychodzić i produkować przez złe podatki. Ciężko się zdecydować

Jedyna szansa jest taka, że Amerykanie tutaj wejdą na pełnej i zrobią drugą Koreę,


@Godir17: XD