Wpis z mikrobloga

@marsjanin2012: Ta, a potem po takich domorosłych naprawach nagle się okazuje, że ciśnienie za wysokie łapie.

Przecież to żadna robota. Tylko trzeba machnąć dwa razy czyścikiem i elo. Uwielbiam to xD

Potem zdziwienie, że jak to padł tak szybko albo za dużo gazu schodzi xD
@Darth_Gohan: gdzie cisnienie ma za wysokie lapac? Nie ruszalbym tylko ustroju gazowego wiadomo. Zreszta tego nie ma sensu chyba regulowac co roku. Analizator spalin by sie przydal owszem, mozna ocenic po ilosci kondensatu na 1m3 gazu jaki poszedl jak ktos ma chec.
Otwierasz komore, zeskrobujesz drewienkiem nalot z produktow spalania), przeplukujesz komore i syfon dobrze. Na sieci sa filmiki z poradami do popularnych marek.
Kilka dobrych lat tak robie i zero
@marsjanin2012: No tak są filmiki wiec można robić. Po co dawać złodziejowi który się na tym zna zarobić xD

Po co robić przegląd czegoś co jak będzie źle działało może sprawić spore problemy.

To wcale nie chodzi o to, żeby gość właśnie przyszedł i sprawdził czy na pewno wszystko trzyma parametry.

No tylko teraz zawołaj kogoś do serwisu tego pieca i daj znać co Ci powie jak go zobaczy. Czy Ci
@Darth_Gohan: ja pytalem o ten wzrost cisnienia? Nie odpisales :) A serio wolasz serwis jak trzeba dopuscic wody do ukladu by bylo te 1.5 bara? Obowiazku UDT nie ma, mysle ze kuchenka gazowa u starej osoby lub u pijaka to wieksze zagrozenie a tez NIE ma obowiazku przegladu, co ty na to? W kotlach jest wiele zabezpieczen a u pijaka co ma stara kuchenke nie ma zadnych. No sa doroczne przeglady
@JAREKSTYLE: jaka marka pieca gazowego? Większość fachurów specjalizuje się w poszczególnych firmach. Jakby co, mam namiar na człowieka co robi Buderusy. Dobry fachowiec.
@marsjanin2012: Pytanie kto i co Ci sprawdza. Są fachowcy i "fachowcy".

A serio wolasz serwis jak trzeba dopuscic wody do ukladu by bylo te 1.5 bara?


Żebyś się kiedyś nie zdziwił. W niektórych piecach masz normalnie dodatkowo kawałek układu powietrznego który ma sprawiać, że ciśnienie jest trzymane. Jak #!$%@? to przy wymianie możesz sobie kombinować z wodą i jej dolewać, ale układu prawidłowo nie napełnisz za #!$%@?. Piec będzie dostawał za
@Darth_Gohan: uklad powietrzny nie wiem czy to tak sie nazywa, zbiornik wyrowawczy/przeponowy a i owszem, uklad CO zwykle (obecnie) jest typu zamknietego a wiec nadmiar rozszerzajacej sie wody zgarnia naczynie przeponowe. Sprawnosc mozna tez samemu ocenic manometrem do roweru oraz dobic jak trzeba pompka rowerowa. Tu nic nie rozwali sie, jest zawor bezpieczenstwa puszczajacy przy 3 barach i sobie kapie wtedy. Zwykle to oznacza potrzebe serwisu naczynia. ALE HALO ja mowilem