Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@text: Takie jest durne prawo u nas, najgorsza matka będzie miała więcej praw niż normalny ojciec. Facet z góry jest na straconej pozycji ;/
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 19
WOLNE SĄDY!!!!!! XD

@fff112:
Hasło wolne sądy jest spalone, bo kojarzy się z przyzwoleniem na "reformy" ziobry. Tymczasem tych reform nie było, a właściwie pogorszyły sprawe i ograniczyły się do jeszcze bardziej przewlekłych spraw i karania nieposłusznych wzgledem władzy sędziów.
Prawdziwa reforma sądownictwa by musiała być jakoś oceniania takze przez ludzi.
Sądy też moga oceniać w granicach prawa. Jezeli by im się narzuciło, że w sprawach gdzie obie strony starają
  • Odpowiedz
@text: pierwsze co to powinna być jakaś odpowiedzialność dla urzędasów czy sędziów...robią co chcą, szkodzą ludziom bardzo często, wszystko im wolno - święte krowy nie do ruszenia, wielka kasta postkomuchów czy ich potomków.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@fff112:
Wiesz, gdyby lokalne media opisywały wyroki miejscowych sędziów, a ludzie mieli by wielki wpływ na ich przychody (np: 50% ich dochodów to premie oceniane przez ludzi), to moze by się liczyli z głosem ludzi. Z tym, by sędziowie się liczyyli z głosem polityków mi totalnie nie zależy.
  • Odpowiedz
przychodził do szkoły z ranami i złamaniami.


@text: nie mow ze szkola nic nie robila; doskonale wykształceni pedagodzy w przerwie między ciężko wypitymi trzynastą i czternastą kawą kazali się pogodzić z mamusią i konkubentem, podać ręce, bo przecież to kto zaczął... ich to nie obchodziło.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
głupszego pomysłu dawno nie widziałem, dosłownie wyroki pod publikę

@NaChuiMiTaCHata:
Bzdura, przeciez byś miał oceniane raz na 4 lata ogólny wydźwięk danego lokalnego sądu, patrząc po mediach to głownie po skandalicznych wyrokach.
Wyroki pod publiczkę, bo kazdy ma prawo się wypowiedzieć dosyć ogólnie? To jak nazwiesz systemy takie jak w USa, gdzie sprawy ocenia 12 osób (w innych krajach jeszcze mniej)? Nie wiem czy wiesz, ale te 12 osób to
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
ława przysięgłych to chyba lepszy pomysł...

@fff112:
Nie do końca. Wiesz co jest przyczyną przeciągłości spraw? Ano to, że zawsze ktoś jest nieobecny.
Teraz wyobraź sobie, że dla połowy spraw w Polsce (zakładając że mniej ważne ocenia tylko sędzia), musisz uzbierac z 10-12 osób, czesto na 10 posiedzeń. a z tego co wiem, nie ma mowy, by odbyła sie rozprawa, gdy nie ma jakiegoś z przysięgłych. totalnie niepraktyczne w zwyklych
  • Odpowiedz
@fff112: dzbanie, mamy sąd najwyższy konstytucyjny pod całkowita kontrola rządu. Coś się zmieniło na lepsze dzięki temu? Nie, bo zamiast przejmować władze i rozdawać stołki pociotkom jak w jakiejś dyktaturze, trzeba usprawniać prawo, tak by sądy miały czarne na białym jak orzekać.
  • Odpowiedz
Czy to musi być kombinacja: matka się zrzeka + nie żyje?


@text: na pewno ojciec musi złożyć wniosek o samodzielną opiekę. Wiadomo czy tak było?
W wywiadach w których nawet mógł trochę podkoloryzować nie wspomina ani o walce z matką o opiekę, ani nie ma przesłanek że chciał żeby kamil mieszkał z nim. W większości spraw ojcowie nie składają wniosku o samodzielną opiekę - robi tak mniej niż 10%, sędzie
  • Odpowiedz
@text
Ja coś czytałem, ze ten ojciec miał coś nie teges pod czapka dlatego mu go nie dali do opieki. Liczę, ze do odpowiedzialności pociągną cały sztab ze szkoły i sędziego, który oddalił 3 wnioski, ze coś się dzieje w domu złego.
  • Odpowiedz
Czy to prawda, że biologiczny ojciec Kamila chciał go odzyskać


@text: [OSTROŻNIE] Gość miał też inne dzieci z innymi kobitami pato, które wylądowały w opiece zastępczej i domu dziecka. Także matkę j---ć prądem, jej fagasa i całą rodzinę, sąsiadów, nauczycieli, sąd, policjantów, MOPS też, ale z tym wychwalaniem ojca to też bym nie przesadzał.

Z tego co też czytałem to wypowiadała się siostra (z innej matki, jprd.) tego Kamilka,
  • Odpowiedz