Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

via Wykop
  • 19
WOLNE SĄDY!!!!!! XD

@fff112:
Hasło wolne sądy jest spalone, bo kojarzy się z przyzwoleniem na "reformy" ziobry. Tymczasem tych reform nie było, a właściwie pogorszyły sprawe i ograniczyły się do jeszcze bardziej przewlekłych spraw i karania nieposłusznych wzgledem władzy sędziów.
Prawdziwa reforma sądownictwa by musiała być jakoś oceniania takze przez ludzi.
Sądy też moga oceniać w granicach prawa. Jezeli by im się narzuciło, że w sprawach gdzie obie strony starają się
via Wykop
  • 1
@fff112:
Wiesz, gdyby lokalne media opisywały wyroki miejscowych sędziów, a ludzie mieli by wielki wpływ na ich przychody (np: 50% ich dochodów to premie oceniane przez ludzi), to moze by się liczyli z głosem ludzi. Z tym, by sędziowie się liczyyli z głosem polityków mi totalnie nie zależy.
via Wykop
  • 0
głupszego pomysłu dawno nie widziałem, dosłownie wyroki pod publikę

@NaChuiMiTaCHata:
Bzdura, przeciez byś miał oceniane raz na 4 lata ogólny wydźwięk danego lokalnego sądu, patrząc po mediach to głownie po skandalicznych wyrokach.
Wyroki pod publiczkę, bo kazdy ma prawo się wypowiedzieć dosyć ogólnie? To jak nazwiesz systemy takie jak w USa, gdzie sprawy ocenia 12 osób (w innych krajach jeszcze mniej)? Nie wiem czy wiesz, ale te 12 osób to mają
via Wykop
  • 2
ława przysięgłych to chyba lepszy pomysł...

@fff112:
Nie do końca. Wiesz co jest przyczyną przeciągłości spraw? Ano to, że zawsze ktoś jest nieobecny.
Teraz wyobraź sobie, że dla połowy spraw w Polsce (zakładając że mniej ważne ocenia tylko sędzia), musisz uzbierac z 10-12 osób, czesto na 10 posiedzeń. a z tego co wiem, nie ma mowy, by odbyła sie rozprawa, gdy nie ma jakiegoś z przysięgłych. totalnie niepraktyczne w zwyklych sprawach.
Czy to musi być kombinacja: matka się zrzeka + nie żyje?


@text: na pewno ojciec musi złożyć wniosek o samodzielną opiekę. Wiadomo czy tak było?
W wywiadach w których nawet mógł trochę podkoloryzować nie wspomina ani o walce z matką o opiekę, ani nie ma przesłanek że chciał żeby kamil mieszkał z nim. W większości spraw ojcowie nie składają wniosku o samodzielną opiekę - robi tak mniej niż 10%, sędzie nie
Czy to prawda, że biologiczny ojciec Kamila chciał go odzyskać


@text: [OSTROŻNIE] Gość miał też inne dzieci z innymi kobitami pato, które wylądowały w opiece zastępczej i domu dziecka. Także matkę #!$%@?ć prądem, jej fagasa i całą rodzinę, sąsiadów, nauczycieli, sąd, policjantów, MOPS też, ale z tym wychwalaniem ojca to też bym nie przesadzał.

Z tego co też czytałem to wypowiadała się siostra (z innej matki, jprd.) tego Kamilka, która