Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki. Jako psychofan sci-fi i fanstasy wpadłem ostatnio na serial #the100. Może nie tyle wpadłem. Tak z braku laku wyszło że zacząłem oglądać. O matko, moje oczy spłynęły krwią, czego się obawiałem. Wiem że ludzie kochają ten serial, jednak ja nie toleruję tak dziurawych scenariuszy, drewnianej gry aktorskiej gdzie każda emocja jest obrazowana taką samą miną i robienia kurtyzany z logiki. Jednak nadal oglądam serial (obecnie kończę 3 sezon) bo ogólny pomysł na fabułę uważam za genialny. Ale tu nie z recenzją.

Serial jest oparty na cyklu książek. Książki skierowane są do młodzieży(serial mam nadzieję że bardziej);/ Tutaj urodziło mi się pytanie do osób które znają i książki i serial: Czy książki są dużo lepsze i nadają się do czytania dla kogoś, kto ma zdanie o serialu jak wyżej? Debilne zachowanie postaci w serialu(nie kłóćmy się) to wina scenarzystów czy jest podbudowane oryginałem?

#ksiazki #scifi #sciencefiction #fantastyka #seriale
  • 5
@variat: Nie czytalem ale sie wypowiem. Jakby nie bylo to literatura YA, czyli skierowana do mlodszej widowni. Do tego napisana przez kobiete, a jak wiadomo kobiety nie potrafia pisac sf/fantasy na poziomie tylko wlasnie takie czytadla dla mlodziezy/kobiet. Nie zmienia to faktu, ze pelno teraz tego, patrz Claire, Bardugo etc i to sie bardzo dobrze sprzedaje.
Aha. Czyli nie znasz książki ale z góry zakładasz, że kobiety nie umią w sf. Nie znam się na tyle i daleko mi do feministy ale dla mnie to twierdzenie profesora z dupy. Weź usuń konto.
@variat: Kolega może tak myśleć z uwagi na to, że kobiety o wiele rzadziej interesują się fantastyką w porównaniu do mężczyzn. Przekłada się to oczywiście na ilość dobrych pisarek ukierunkowanych na fantastykę, jednak twierdzenie, iż takowych nie ma jest nieprawdą. Weźmy chociażby Ursulę K. Le Guin, J.K. Rowling, Mary Shelley, czy Margaret Atwood. Zdecydowanie mężczyźni wiodą prym w arcydziełach, ale nikt mi nie powie, że "Frankenstein", "Opowieść podręcznej", albo "Harry Potter"
@variat: Przyjacielu, widziales ten serial? Ja widzialem. Widziales ocene na goodreads? 3,5. Divergent i Igrzyska smierci maja 4,0+ xD Chryste, Shadow Hunters z CW kojarzysz? To na podstawie ksiazek Cassandry Claire, ktore maja tez ocene powyzej 4,0.

Jak zapytasz sie na tagu "poleca ktos cos powazniejszego z sf?"
Lem, Asimov, Clarke, Simmons, Gibson, Stephenson, Dick

Przeczytalem w zyciu jakies 1000 ksiazek sf/fantasy i jesli chodzi o takie typowe sf to dwa