Wpis z mikrobloga

Zaczynam mieć dosyć. Szczerze nienawidzę pośredników nieruchomości. Tego co oni robią opisywać nie będę . No może dwa przykłady… Znaleźliśmy ostatnio mieszkanie które wiedzieliśmy że chcemy. Zero negocjacji cenowej, zgadzaliśmy się na absurdalnie wysoki zadatek. Wszystko jak chciała pośredniczka. Przychodzi do podpisania umowy przedwstępnej tel. od pośredniczki: „Sprzedająca się pokłóciła z synami i się wycofuje ze sprzedaży.” W międzyczasie zrobiłem wywiad z sąsiadami jak się żyje w bloku, dzwoniłem do spółdzielni wypytać o wszystko, robiłem kosztorys remontu.

Wczoraj… sprzedaje małżeństwo pośredników ale prywatnie. Mieszkanie siostry… Chcemy ten kredyt 2% więc pytamy czy pasuje czekanie. Tak pasuje w sumie takie umowy robią klientom swojego biura też. Zadatek wysoki bo wie Pan to czekanie… Dobra nie ma problemu. Dziś telefon do niej że bierzemy. No i się zaczyna: Ona musi obgadać z mężem, ze swoim doradcą czy ten program ruszy (wczoraj gadała że klientom robi już umowy pod ten program), a w ogóle jak się zgłosi gotówkowy to takiemu sprzedadzą. Oddzwoni po 15 albo jutro.

Zarezerwowałem też już wstępnie mieszkanie u dewelopera. Wypytałem na FB ludzi z wcześniejszych jego inwestycji i włos się na głowie jeży. Jedni piszą że super cisza i spokój i nie słychać sąsiadów z za ścian. Drudzy że padaka i słychać wszystko. U dewelopera tez dziwnie bo na dzień dobry padło pytanie „To ile ma być tych mieszkań?”. No ale tutaj nikt nie wstawia człowieka do jakiegoś wyścigu - mamy wolne chcesz pan to kupuj i elo… czekanie na 2% no problem, zaliczka 5000 i mamy umowę.

Chyba Padnie na nowe bo z wtórnego nie idzie kupić… O pośrednikach i ich manipulacjach, chamstwie wręcz czasami, kłamstwach i zerowej wiedzy o tym co sprzedają to bym mógł książkę napisać.

Musiałem się delikatnie wyżalić…

#zalesie #nieruchomosci #mieszkanie
  • 27
@szczurek_87: To się dorzucę. Chciałem sobie obejrzeć tylko jeden lokal i zadzwoniłem do pośrednika. O umówionej godzinie ten do mnie dzwoni gdzie jestem, a ja że pod drzwiami tego lokalu, namierzyłem po widoku z okna. Gość czekał na parkingu dwie ulice dalej. Jak przybiegł to nie chciał mi drzwi otworzyć zanim na tych drzwiach nie podpisaliśmy, że należy się 2% prowizji XD
@mickpl: i przez takich ludzi jak ty pośrednicy muszą brać prowizje po 2%, żeby koszty paliwa się zwróciły.

Nie każdy jak ty jest bezrobotny, nudzi się całymi dniami i zawraca ludziom dupę.
Poza tym to mów od razu, że jesteś @mickpl z wykopu, bo przecież każdy czyta twoje wysrywy, wtedy możesz być pewny, że nie trzeba podpisywać żadnych papierów bo i tak nie kupisz.

Znając życie to jesteś jednym z tych
Kiedysbedeczerwonka - @mickpl: i przez takich ludzi jak ty pośrednicy muszą brać prow...
@mickpl: znam z autopsji. Jeden dzban kazał mi to podpisać. Okazało się w mieszkaniu podczas rozmowy że gadam z drugim pośrednikiem a nie właścicielem. Ten pierwszy przyprowadził mnie drugiemu. Chciał ode mnie większy % jak się okazało później po to żeby odpalić część kasy temu co przez chwilę udawał właściciela. XD

Ostro negocjowałem tam cenę. Więc na następny dzień typ do mnie zadzwonił i się pruł „kim ja jestem bo na
Wypytałem na FB ludzi z wcześniejszych jego inwestycji i włos się na głowie jeży. Jedni piszą że super cisza i spokój i nie słychać sąsiadów z za ścian. Drudzy że padaka i słychać wszystko.


@szczurek_87: Ale co w tym dziwnego? Każdy ma inny poziom tolerancji hałasów, do czegoś innego jest przyzwyczajony. Jak to rynek pierwotny to umów się na oglądanie tego mieszkania i sam stwierdzisz czy słychać czy nie.
@szczurek_87: Jak ktoś całe życie mieszkał w domu i ma nerwicę natręctw to pewnie będzie mu przeszkadzać dźwięk wibracji przychodzącego SMS-a na wyciszony telefon w mieszkaniu na drugim końcu bloku. Nie ma innej metody niż samemu pójść i sprawdzić. Pojedź sobie z kimś, niech on pójdzie do mieszkania obok i generuje dźwięki i stwierdzisz czy wytrzymasz czy nie.
Wiesz co tym się zajmuje druga połówka. Generalnie zarezerwowane jest mieszkanie skrajne. Jeśli nie uda się kupić z rynku wtórnego to wygłuszać będziemy ścianę styczna z sąsiadem i tego od spodu. Mieszkanie jest na ostatnim piętrze. Z tego co wiem to miałaby być jakaś ściana 10-20 cm plus pod podłogą panele wygłuszające. Będę wieczorem się widział z drugą połówka to się wypytam dokładnie… mailuje z jakaś tam firmą więc zna szczegóły.
szczurek_87 - Wiesz co tym się zajmuje druga połówka. Generalnie zarezerwowane jest m...

źródło: FF3F1E8B-5262-454B-ADD1-8DF72BAD7336

Pobierz
@lenfant_sauvage: bo idą wybory i jeśli tego nie wprowadzą to naraża się na strzały polityczne proponujących kredyty 0%? xD

Jak nie wprowadzą to wezmę zwykły na normalnych warunkach. Jednak myśle że zrobią wszystko żeby ugrać każdy możliwy % głosujących w wyborach.
Wypytałem na FB ludzi z wcześniejszych jego inwestycji i włos się na głowie jeży. Jedni piszą że super cisza i spokój i nie słychać sąsiadów z za ścian. Drudzy że padaka i słychać wszystko.


@szczurek_87: Wszystko zależy też od rozkładu mieszkania i ingerencji sąsiadów w ścianę. Bo jak ktoś graniczy sypialnią z kuchnią/dużym pokojem sąsiada w której ktoś zrobił sito w ścianie wieszając rzeczy czy inne półki to może dźwięk przechodzić
@Lugner: ale trzeba użerać się z robolami. Jak nie masz kogoś z polecenia/znajomości to zawsze możesz trafić na alkusów co #!$%@? nawet pustaków by nie ułożyli żeby jakoś stały.
@lenfant_sauvage: to źle czytałeś. Na ten rok będzie największa pula - rok wyborczy. Potem to będzie im latać kto dostanie. W tym roku przed wyborami mają dostać wszyscy chętni. Rozczarowani raczej napewno nie postawią przy nich X na karcie?

Pierwsza z brzegu wypowiedz z marca:

„ Trzymamy się daty 1 lipca 2023 r. Ale najpierw proces legislacyjny. Jeżeli chodzi o limity, to w 2023 r. nie przewidujemy żadnych limitów. W 2024