Wpis z mikrobloga

Ja jakoś do Polaków nigdy się nie przekonam. Dla mnie wschód to cały czas mentalna, niecywilizowana dzicz. Miałem styczność z Polakamk i Rosjanami i czuję do nich odrazę. Zawsze wydawali mi się jacyś tacy brudni, ich język brzmiał menelsko, generalnie na wschód od Niemiec moje skojarzenia zawsze wiązały się z biedą, sraniem do wiadra, barbarzyństwem i kultem siły, bo tam inaczej nikomu nic nie wytłumaczysz xDD

Prawdopoobnie jest to związane z tym, że gro osób tutaj to jednak migranci zarobkowi i tania siła robocza, ale wystarczy spojrzeć co się na przestrzeni lat działo w krajach wschodnich, żeby wyrobić sobie opinię xD Ponad 30 lat od upadku ZSRR, my ogromny postęp, a tam dalej ługa buga biali mużdżini.

W sumie jedynie Ukraińców w Niemczech szanowałem, bo ci którzy uciekli przed wojną, byli najbliżej wartości europejskich i najlepiej nastwieni do Niemców, czego PRZED WOJNĄ o Polakach powiedzieć nie można, a Ruscy zawsze nas traktowali jako kogoś, kto powinien im się podporządkować.

Tak czy siak, prawda jest taka, że Europa cywilizacyjnie kończy sięnaa Niemczech i to jest także związane z historią (chrzest od zachodu, cywilizacja rzymska) i zaprzeczyć może temu tylko zakompleksiony polaczek, co czuje wyższość wobec krajów wschodu, które doświadczyły komunizmu.

#takaprawda #bekazpodludzi #ukraina #rosja #polska
  • 36
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@wanghoi: ludzie cię zwyzywają ale jest odczuwalna mniejszość w krajach zachodu (Holandia, UK, Francja), która tak myśli. Piszę odczuwalna mniejszość bo ciężko mi określić czy to 10% społeczeństwa czy 49%.
  • Odpowiedz
@wanghoi: Skoro sięgasz do wydarzeń historycznych jako formujących i cywilizujących społeczeństwo (z czym się w dużej mierze zgadzam) to jak sobie tłumaczysz fakt że jeszcze nie tak dawno (nawet paru świadków wciąż żyje) to cywilizowane, wyznające protestancki etos pracy, oparte na rzymskim prawie i wychowane na Mozarcie i Goethem społeczeństwo wcale nie tak dawno zorganizowało narodom Europy krwawą łaźnię z milionami ofiar?

Gx
  • Odpowiedz
@wanghoi: Czyli masz bardzo ograniczone pojęcie o świecie, albo sam je sobie ograniczasz na zasadzie że ten jest z Polski to be a ten z Niemiec to ok. Z kolorem skóry czy religią tak samo robisz? Widziałem w akcji na mieście Anglików, Niemców być może Holendrów po imprezach i też mam mówić że każdy z nich to jakiś dzikus? Wszędzie zdarzają się ludzie cywilizowani i Sebiksy/Markusy/Johnowie/Hansy, którzy są traktowani z pewnym
  • Odpowiedz
@RudyZibi: Nie pytam o zapalnik pytam o to jak wytłumaczyć że cywilizowany naród wysłał przez komin miliony ludzi?
Wg mnie najlepiej fenomen działania ludzi z Einsatzgruppen opisuje Littel w "Łaskawych" ale to tylko jeden z aspektów całego systemu, im bardziej się myśli o całości tym bardziej z tabliczki cywilizowany naród odpadają kolejne literki.

Gx
  • Odpowiedz
@wanghoi Niemcy mają być jakimś wzorem cywylizacji czy jak? Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie mieli nic przeciwko prowadzeniu wojen i mordowaniu milionów ludzi za to, że wyznają inną religię albo są innej narodowości. To już nawet współczesna Rosja nie jest tak bestialska jak ówczesne Niemcy
  • Odpowiedz
Wszędzie zdarzają się ludzie cywilizowani i Sebiksy/Markusy/Johnowie/Hansy, którzy są traktowani z pewnym dystansem


@silnikAtrakcyjny: problem w Polsce polega na tym, że tych ludzi cywilizowanych jest mały odsetek i np będąc w centrum Warszawy 2miechy temu typ wyciąga siura i obsikuje przystanek, coś nie do pomyślenia w cywilizowanyxh krajach jak Singapur, Japonia, Korea pd
  • Odpowiedz
@KondominiumKatoSocjalistyczne: A czy Szwecja jest cywilizowana czy nie? Bo jak byłem to widziałem żula śpiącego na przystanku. Czy to oznacza, że jest to kraj niecywilizowany,bo go widziałem czy po prostu żul(nie wiem jakiej nacji) spał sobie na przystanku? Na podstawie jakich kryteriów oceniamy, że kraj jest cywilizowany? I skąd takie kryteria?
  • Odpowiedz
@Man_of_Gx: nadal nie rozumiesz. Gdyby nie Niemcy to zrobili by to Francuzi, Włosi, Polacy itd.
Po prostu tak się złożyło, ze w ówczesnych Niemczech był na te ideologie najpodatniejszy grunt.
To nie jest tak, ze Niemcy maja jakis gen do ludobójstwa. To jest po prostu cecha ludzi.
Jak to Peterson powiedział „każdy mógłby być strażnikiem w oswiecimiu to tylko kwestia okoliczności”.
Zdziwiłbys sie ile twoich znajomych podczas wojny uwolniło by swoje
  • Odpowiedz
@RudyZibi: no ta ale też te okoliczności w oświęcimiu to były potworne. Głód, choroby, bieda, rozpad rodziny - praktycznie wszystko co może zniszczyć psychikę. Po takim wypraniu łba to każdy mógłby mordować ale tu też trzeba nadmienić że ci ludzie nie byli w dobrym stanie mentalnym. Tam powchodziły manie, psychopatie, napady paniki, zwidy ludzie mieli. To nie jest do osiągnięcia w normalnych warunkach więc na pytanie czy

Zdziwiłbys sie ile twoich
  • Odpowiedz