Wpis z mikrobloga

Mireczki, we wrześniu mnie #!$%@? z pracy. Okazało się, że pracodawca przeinwestowal ogromne zyski z czasu covidu (branża ecommerce) i połowa IT poleciała, bo tak najłatwiej było im koszty obciąć.

Szukanie roboty w q4 jak nie jesteś devem (i jesteś w miarę wyspecjalizowany) to jakaś masakra.

W połowie marca poszedłem pracować do pewnego międzynarodowego korpo, żeby się okazało, że po tygodniu zostało przejęte przez konkurencję.

Tym razem sam się ewakuuje, żeby uprzedzić wydarzenia

15 maja zaczynam nowa robotę, w firmie która jest w top10 pracodawców IT w tym kraju.
Trzymajcie kciuki.

#pracbaza #korposwiat #pracait
  • 7
15 maja zaczynam nowa robotę, w firmie która jest w top10 pracodawców IT w tym kraju.


@strikingsurface: to jakis bait? te rankingi sie kupuje i nawet gdzies latalo ile sie placi za taki plebiscyt.

Ja natomiast nigdy nie przestaje sie rekrutowac. po pol roku w nowej pracy zmuszam sie do pojscia na rozmowe, nawet na taka z nizsza stawka.
@NitrousOxide: nie powiem gdzie, ale przez ten okres i z robota hybrydowa to nie specjalnie jest jak się z kimś zintegrować, żeby faktycznie pogadać na ten temat. starzy pracownicy z HQ, to jakby odklejeni od rzeczywistości - bardziej dbają o to pod jaką marką będzie działać firma, a nie o to czy będą mieć pracę.

@fiir: wiem, że można kupić, ale po rekonesansie rynkowym po znajomych którzy pracują/pracowali to faktycznie
@strikingsurface spoko. Rozpoczynanie pracy przy pracy wyłacznie zdalnej to ciężki temat i trzeba dużo wytrwałości z obydwu stron. Będąc devem, gdzie tylko klepiesz taski to może jeszcze spoko, ale jesli stanowisko wymaga komunikacji z różnymi ludźmi to już jak dla mnie masakra. Ale jakby nie było to fajnie, że coś ogarnąłeś także powiedzenia ( ͡º ͜ʖ͡º)