Wpis z mikrobloga

@robertkk A potem zmieni się rząd i okaże się, że cała wiedza z tego wypełniania pita i zakładania biznesu będzie przydatna jak umiejętność obsługi liczydła. I uprzedzając odpowiedź - nie będzie na świecie normalnie funkcjonującego państwa, gdzie prawo podatkowe, czy formularze będą identyczne przez pokolenia.
@niochland: Na języku polskim możnaby dogłębnie interpretować np. https://teatrnn.pl/para/julian-tuwim-mieszkancy/ Na języku angielskim wspólnie robić przekład tekstu w załączniku na język polski prostym i zrozumiałym językiem, a na zadanie domowe - także dla nauczyciela i ogólnie rodzin całych klas - mogłoby być przeanalizowanie go i podanie kilku najbliższych przykładów z ich codziennego życia (w 2023 roku), gdzie taka sytuacja ma miejsce. Daleko nie trzeba szukać.

Tak nigdy nie będzie, dlaczego? Jedna z
Pozorymyla - @niochland: Na języku polskim możnaby dogłębnie interpretować np. https:...

źródło: hj

Pobierz
@robertkk W szkole się nie dowie? No przecież się dowiaduje, tylko Ty byś nie chciał, żeby się dowiadywał bo w życiu używasz 4 działań (bo proporcja je wykorzystuje).
Nie wiem czy wiesz, ale po podstawówce nie trzeba iść do liceum. Co więcej, nie trzeba szkoły ponadpodstawowej kończyć. Uczyć się nie musisz, musisz tylko do 18 do szkoły uczęszczać. Niektórzy mają większe ambicje.
@niochland

Nie żeby co, ale jak w takim razie chcesz na studia medyczne wpuścić przyszłego lekarza, który z chemii wie tylko to, żeby nie wkładać ręki do kwasu solnego, a o ludzkim ciele wie to, że jest chłop i baba?


Nie żeby coś, ale ty radośnie zakładasz że typowy maturzysta to wie o tym co robi kwas solny.
Wiedzę zdobywa się samemu.
@gracilis: Próg na kierunki medyczne raczej limitowany jest ilością dostępnych miejsc otwartych przez ministerstwo niż limitem progowym. Limit progowy określi pewnie tylko to czy będziesz czy nie będziesz na liście zakwalifikowanych-oczekujących. To czy się dostaniesz to kwestia przy jakim wyniku liczba miejsc na kierunek zostanie wyczerpana.
@niochland Proszę bardzo
- na języku polskim: poprawnego czytania i pisania, obowiązkowe czytanie książek (nie lektur)
- na matematyce: przeliczanie walut, oprocentowanie kredytów, leasingi, i tego typu przydatne rzeczy. Oczywiście dodatkowo podstawy do podjęcia studiów technicznych.
- na historii: związków przyczynowo-skutkowych i wyciągania wniosków z wydarzeń historycznych.
- na biologii: antykoncepcja, prawidłowe żywienie, zwyczaje zwierząt i roślin.
- chemia: tworzywa sztuczne, materiały budowlane, substancje toksyczne, segregowanie odpadów, wpływ różnych związków na organizmy