Wpis z mikrobloga

@robertkk:

problem już jest w samych

przedmiotach, z własnego

doświadczenia z matematyki po

szkole przydały mi się cztery

podstawowe działania (+, -, *, /)


Tobie może tak, ale tym mądrzejszym dzieciom w klasie niekoniecznie...
  • Odpowiedz
@niochland:

To znaczy? Czego byś chciał uczyć na:

- języku polskim

- matematyce

- historii

- biologii

- chemii

i podobnych przedmiotach maturalnych? Pytam z ciekawości


To lecimy po kolei:
Język polski - nauka formułowania pism urzędowych, prowadzenie rozmów formalnych i nieformalnych, rozwój słownictwa, formowania zdań (jak słyszę jak ktoś w jednym zdaniu zawrze: eeeeee no tego tam yyyy no no przyszłem po to do tamtego.) To mnie ch... strzela. Trochę
  • Odpowiedz
Ja miałem duże problemy z matematyką gdzie z innych przedmiotów nie musiałem się uczyć a z mamtematyki tak, a i tak z niej oblałem maturę, jest zero indywidualnego dostosowania w szkole, nigdy nie zrozumiałem na czym matematyka polega bo po prostych obliczeniach nagle według mnie są jakieś skracania i inne magiczne sztuczki a najgorsze jest to, że równania często są podchwytliwe i ktoś kto nie zna matematyki łatwo się na tym łapie.
  • Odpowiedz
@Psychol324 Matura z matematyki to kwestia nauczenia sie schematow, rok w rok te same zadania, zmieniaja sie dane, ja tez zajebisty z matmy nigdy now bylem, ale wystarczylo serio otworzyc matemaksa i przerobic sumiennie pokolei wszystko, zeby na maturze praktycznie nic Cie nie zaskoczylo.
  • Odpowiedz
@Psychol324 To jest problem, zalozenie, ze kazdy musi skonczyc srednia szkole. Takie osoby jak Ty i inne, ktorym ciezko szlo sa na sile przeciskane dalej. Zupelnie niepotrzebnie, zdolni uczniowie nie maja problemow z matma.
  • Odpowiedz
z matematyki po szkole przydały mi się cztery podstawowe działania (+, -, *, /) i proporcje


@robertkk: Ale zdolniejszym od Ciebie uczniom przydało się więcej. Szkoła dała Ci szansę z której nie skorzystałeś. Być może skorzystałeś z innej. W każdym razie nie każdy zawód daje się wykonywać bez wykształcenia. Nie wspominając już o tym, że ludzi na poziomie cec4uje elokwencja której nie da się zbudować nie gromadząc podstawowego zasobu wiedzy i
  • Odpowiedz
@robertkk Mózg żeby się rozwijać potrzebuje treningu. Im cięższe zadania tym lepsze wyniki, jak widać niektórzy niezbyt dobrze się uczyli, przez co ich szara breja nie pozwala dojść do takiej logiki :)
  • Odpowiedz