Wpis z mikrobloga

pamiętam to spinanie się maturami.
a potem przychodzisz na studia i jednym przedmiotem ci #!$%@?ą tyle, ile wszystkie przedmioty maturalne razem wzięte xD
  • Odpowiedz
@siej: na chwilę obecną na platne mozna dostac się z byle jakimi wynikami nie piszac nawet matury z chemii lub biologii tylko na jednym z nich
  • Odpowiedz
@robertkk: Od radzenia sobie w życiu są rodzice. Szkoła uczy tego co rozwija mózg dziecka, widać często w niej nie bywałeś. Te wszystkie przedmioty w szkole nie są od tego, żebyś ich używał w życiu. Ale nauka tego wszystkiego ma zmusić twój mózg do rozwoju i działania. Życia uczysz się po szkole a zawodu na studiach albo w zawodówce.
  • Odpowiedz
  • 1
Potwierdza się motyw ojczyzny, poczekamy na oficjalne arkusze od CKE aby poznać wyniki.
Minęła dopiero godzina od rozpoczęcia matury, maturzyści mają jeszcze czas do godziny ok 12:00 skoro trwa 170 min, a już "motyw ojczyzny" wystrzeliło w kosmos xD
Xelor - Potwierdza się motyw ojczyzny, poczekamy na oficjalne arkusze od CKE aby pozn...

źródło: 2023-05-04 10_05_37

Pobierz
  • Odpowiedz
Wszyscy się powymądrzaliście i poobrażaliście, a nikt nie ogarnął sedna o którym pisałem, żeby przez np. 3 lata podstawówki uczyć tych rzeczy a potem uczyć czegoś bardziej przydatnego xD


Ziom, a może Ty po prostu nie rozumiesz, że my juz to sedno ogarnęliśmy? Zrozum, że szkoła ma za zadanie ciągnąć poziom wykształcenia społeczeństwa do góry, otwierać możliwości. Obniżając ten zasób wiedzy do czterech działań matematycznych jak postulujesz i nauki czytania i pisania,
  • Odpowiedz
Wszyscy się powymądrzaliście i poobrażaliście, a nikt nie ogarnął sedna o którym pisałem, żeby przez np. 3 lata podstawówki uczyć tych rzeczy a potem uczyć czegoś bardziej przydatnego xD


@robertkk: Przez 3 lata podstawówki to dzieci uczą się pisać i liczyć. Te 4 działania to już po trzech klasach umieją, więc jakie jest to sedno? Czego uczyłbyś młodego człowieka po 3 klasie?
  • Odpowiedz
własnego doświadczenia z matematyki po szkole przydały mi się cztery podstawowe działania


@robertkk: Po prostu wybierając ścieżki "kariery"odrzuciłeś te, w których byłyby konieczne umiejętności matematyczne. Może to były lepsze ścieżki niż ta, którą podążasz.
  • Odpowiedz
W szkole i tak się tego nie dowie, dopiero na studiach.


@robertkk: A na studia przyjmują ludzi, którzy potrafią się nauczyć matematyki, biologii czy chemii na licealnym poziomie. Bo jeśli tego nie potrafią, to nie przyswoją sobie wiedzy na poziomie uniwersyteckim.
  • Odpowiedz
a nikt nie ogarnął sedna o którym pisałem, żeby przez np. 3 lata podstawówki uczyć tych rzeczy a potem uczyć czegoś bardziej przydatnego


@robertkk: Bo nie napisałeś co twoim zdaniem jest przydatne.
  • Odpowiedz
problem już jest w samych przedmiotach, z własnego doświadczenia z matematyki po szkole przydały mi się cztery podstawowe działania (+, -, *, /) i proporcje - po pierwszych klasach podstawówki można przestać jej uczyć, z biologii tyle, że mi nikt nie wmówi że jest więcej niż dwie płcie (bez szkoły też bym ogarnął), a z chemii nic (do nieznanych substancji i tak nie wkładam rąk).


@robertkk: matematyka - podstawa dla studiów
  • Odpowiedz