Wpis z mikrobloga

Macie jakieś porady dla osoby trenującej, która ma hipoglikemię? Podczas treningu bardzo zle i słabo się czuje, przez co dużo gorsze są te treningi. Krzywa cukrowa wskazała hipoglikemie reaktywną. Wiadomo, ze tak na codzień to dieta o niskim IG, ale co zrobić, żeby sport znów wchodził w grę i nie powodował złego samopoczucia? Nawet teki treningi trojbojowy zle wpływał na samopoczucie.

#mikrokoksy #silownia #dieta
  • 11
@DywanTv: Znajdź takie posiłki, które nie wywołują HR.
Podejrzewam, że jadłeś sporo wszystkiego i stąd ten problem. Już masz pierwszy krok do wejścia na keto xD Jeszcze tylko odpalić braci #!$%@?ń i naładować się nienawiścią do węgli. xD
@DywanTv: No to niech kombinuje z posiłkami.
Teoretycznie taki banan z ryżem na mleku z WPC powinien wywołać HR, a u jednego typa nie wywoływał podczas gdy miał problem z normalnym ryżem, mięsem i warzywami.
Można w drugą stronę zmniejszyć ilość nabiału bo ten jest insulinogenny. Ostatecznie zabrać jakiś niskosłodzony napój ze sobą. Ostatnio sporo takich z 2-4% węgli, a nie 10% jak dotychczas.
@DywanTv: Pierwsza rzecz to badania w kierunku PCOS jeśli to kobieta. Druga rzecz co to znaczy dieta o niskim IG? Bo jeśli np. przed treningiem zje dużo ww złożonych/o niskim IG i mało B/T to może dostać w trakcie treningu właśnie nagłego skoku glukozy i dlatego insulina szaleje. Trzecie jak ogólnie układ pokarmowy? Pod kątem flory bakteryjnej zwłaszcza (powiązane z PCOS i/lub problemami z samą tarczycą).
Rozwiązanie na szybko to trzymać
@Poemat: PCOS ma potwierdzone już od jakiegoś czasu i trochę to się udało ogarnąć i ustabilizować, ale te spadki cukru to dramat. Jeśli o dietę chodzi to raczej dobrze, trenowała tak poważnie, siady/ciągi >150 kg w kat-63, białka pilnuje itd.

Jeśli o florę chodzi, to ciężko mi coś powiedzieć, jak to sprawdzić, jak zbadać?
Ale dzięki za rady.
@DywanTv: To jeśli ma PCOS to nie tylko niskie IG ale także ogólnie dieta przeciwzapalna. Sprawdzić dokładnie jak wychodzi insulina i cała gospodarka mineralna. Pilnować tarczycy bo tutaj się może zmieniać jak w zegarku.

Co do jelit - obserwować reakcje po danym posiłku, czy nie ma refluksu i innych dolegliwości, można pójść w gastroskopie, poszukać w markerach przeciwzapalnych z badań krwi.
@DywanTv obejrzałem dzisiaj ostatni film Skoczylasa, opisywał badanie które dowiodło, że wysoki poziom witaminy d3 zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę gdy się już jest w stanie przed cukrzycowym. Mówił też, że odpowiedni poziom witaminy d3 ( minimum 60) pomaga regulować odpowiedni poziom glukozy we krwi. Czy twoja dziewczyna suplementuje D3?