Wpis z mikrobloga

Przy kontrofensywie Ukraińskiej zastanawia mnie jedno. Jak poradzą sobie z polami minowymi, No bo nie ma co ukrywać ruskie mieli sporo czasu aby #!$%@? terenu zaminować. Wiem wiem są pojazdy do rozminowywania ale to przecież zajmie sporo czasu.
Jedynie ta rzecz mnie martwi, bo przy ataku to ruskie pewnie będą spieprzac gdzie popadnie. Ktos się wypowie? #ukraina #wojna
  • 14
@Regaziatko: Pod chersoniem sobie poradzili majac mniej sprzetu, wiec teraz pójdzie dobrze. Oni są na to przygotowani, ostatnio "przypadkiem" pokazano filmy z poligonu Ukrainskiego gdzie cwicza, i byly np. te zeby smoka pokonywane.
@Regaziatko:

Przy kontrofensywie Ukraińskiej zastanawia mnie jedno. Jak poradzą sobie z polami minowymi, No bo nie ma co ukrywać ruskie mieli sporo czasu aby #!$%@? terenu zaminować. Wiem wiem są pojazdy do rozminowywania ale to przecież zajmie sporo czasu.


Tutaj najwięcej będzie zależało od ich sprawnej organizacji.
Są pojazdy z trałem przeciwminowym, które szybko mogą oczyścić drogę. Są specjalne ładunki wybuchowe, które wystrzelone potrafią oczyścić z min pas o długość powiedzmy
@soroz30: Ukraina miała mniej zachodniego sprzętu i specyficznego do pokonywania tego typu przeszkód. Tam tez byly pola minowe, okopy, smocze zeby itd. Teraz nie dość że mają zachodni sprzęt to do tego na spokojnie maja przygotowany plan i zolnierzy ktorzy zostali przeszkoleni. Wczoraj USA dala komunikat ze przekazala praktycznie wszystko o co Ukraina prosila do kontrofensywy.
@RafDan: w ogóle to była inna sytuacja i ilość zachodniego sprzętu to jest trzeciorzędna sprawa. Tam nie było możliwości sprawnego dostarczania zaopatrzenia do chersonia i ukraińcy wtedy mieli kilkukrotną przewagę w ludziach i ilościowo mieli zgromadzone bardzo duże ilości sprzętu. Ta decyzja, żeby się stamtąd wycofać nie była bez powodu.

Chersoń, izjum a przecięcie korytarza na Krym to są inne rzeczy
w ogóle to była inna sytuacja i ilość zachodniego sprzętu to jest trzeciorzędna sprawa.


@soroz30: Co to jest za bełkot? Co to znaczy inna sytuacja, twierdzisz że linie obronne Rosjan na kierunku Chersonia nie miały okopów, smoczych zębów ani pól minowych? Rozumiem że to co widzieliśmy na filmach to efekty specjalne?

Ilość zachodniego sprzętu to sprawa trzeciorzędna podczas prowadzenia ofensywy?

. Tam nie było możliwości sprawnego dostarczania zaopatrzenia


Przecież to Ukraina
@RafDan: tak, aktualnie linie obronne są lepiej przygotowane niż w okolicach chersonia (chociażby z tego powodu większej ilości czasu na to) i główną różnicą nie są linie obronne tylko możliwości zaopatrzenia i brak takiej przewagi liczebnej jak wtedy.