Wpis z mikrobloga

jeżdżę od jakiegoś czasu na szosówce ale właściwie nigdy się nie wgłębiałem w nawet podstawowe dbanie i jej konserwacje. możecie opisać jak najlepiej czyścić i co robić by wszystkie jego elementy były długo sprawne? #rower #szosa
  • 10
@northstigma zadnego karchera. Woda pod takim ciśnieniem wywali ci cały smar i zaraz wszystkie łożyska będą do wymiany. Jak chcesz myć rower to polecam wilgotna szmatka. Łańcuch moczyć w benzynie ekstrakcyjnej, zębatki tez można benzyna przeczyścić.
@Trapas: @qamiqadze20 @krettinio
Ja tam myję karcherem. Tylko robię to tak, żeby nie pryskać bezpośrednio na łożyska. Zresztą łożyska są i tak uszczelnione i schowane. Nigdy nie miałem z tym problemu. Pryskasz z odpowiedniej odległości. Łańcuch po czyszczeniu i tak jest do smarowania. Jest tylko jeden problem, na stacji obok mnie 20 sekund kosztuję 1 zł, żeby porządnie wymyć rower to potrzeba przynajmniej 2 minuty — sześć złotych! Złodziejstwo, jeszcze niedawno
@Trapas: Najważniejszy jest napęd. Najpierw oczyszczam łańcuch i zębatki jakimś odtłuszczaczem, następnie nakładam olej, kręcąc chwilę, aby wniknął w środek i na końcu wycieram go do sucha, aby kurz nie przyklejał się do powierzchni. Zazwyczaj jeżdżę w suchych warunkach, więc do reszty roweru zwykła ścierka wystarcza. Nie lubię lać wody na rower, ale jak się zdarzy to trzeba dosyć szybko kręcić łańcuchem, żeby woda wyleciała i potem reszte wypycha olej.