Wpis z mikrobloga

Pany, czy wymiana słupka K4M w Lagunie jest ogarnialna dla osoby o raczej mocno podstawowej wiedzy i umiejętnościach nt. mechaniki? Narzędzia też raczej podstawowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Są jakieś tutoriale w necie? XD Strzelił mi rozrząd i nie wiem co robić, mechaniorowi nie opłaca się oddawać bo przekroczy wartość auta, na złom też szkoda oddać.
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 7
@Rules: czasochłonne, ale spokojnie do ogarnięcia. Jak nie chcesz się czepiać rozrządu, może go wymienić mechanik, jak silnik będzie na palecie. Reszta jest do ogarnięcia. Jak odkręcisz skrzynie i osprzęt silnik dacie rade wyciągnąć we trzy osoby. Belkę mocujecie za uchwyty i do góry. Słupek od k4m jest stosunkowo lekki, waży około 150kg. bez osprzętu.
Najlepiej wyciągać żurawiem warsztatowym, może ktoś w okolicy ma do wynajęcia.
Osobiście jak robiłem to sam,
@Rules: bez zaplecza i narzędzi namordujesz się ale się da. Jeśli jesteś sumienny to nie potrzeba do tego żadnej wiedzy. Dobrze sobie grupuj śrubki/rób zdjęcia i gitara. Nawet rozrząd to nic strasznego.
@Rules: w kilkunasto letnim aucie nie wszystkie śruby odkręcają się z miłą chęcią.
Wtedy zaczyna się problem.
Szpilki kolektora wydechowego zazwyczaj urywają się wszystkie.

W skrócie silnik że skrzynią do nadwozia trzymają 4-5 poduszek i trzeba się ich pozbyć.