Wpis z mikrobloga

@RafDan: Coś mi się wydaje, że manipulujesz tytułem i już jeden powyżej łyknął.

Dlaczego w przypadku katastrofy helikopterowej próbujesz sugerować, że chodzi o plucie na helikoptery czy ich jakość? To jest informacja o katastrofie. Linku do pełnej wersji też przypadkiem nie załączyłeś?

Dwa helikoptery armii amerykańskiej rozbiły się w czwartek na Alasce, wracając z lotu szkoleniowego, jest to drugi wypadek z udziałem helikopterów wojskowych w tym stanie, informuje AP.
  • 18
@Grzesiok: Ale czym mam manipulować? Przecież to jest screen z głównej Onetu. Pisz sobie do Onetu że manipulują tytułem. Rozumiem że pisanie o katastrofach i łączenie to z zakupem to jest zachęta i promocją a nie coś negatywnego? Ile osób zobaczy nagłówek i go przeczyta, a ile będzie czytać artykuł? Mordo nie do mnie tylko do Onetu to kieruj.
RafDan - @Grzesiok: Ale czym mam manipulować? Przecież to jest screen z głównej Onetu...

źródło: r

Pobierz
  • 6
@kjungst: No oczywiście że tak. To jest manipulacja Onetu, że tytuł jest inny na głównej, i inny w artykule. Jego konstrukcja jest jednoznacznie negatywna. Ja jedynie zrobiłem screena i dałem swój komentarz - bo dla mnie w sposób jaki to robią to właśnie jest plucie i na te helikoptery i na to ze je kupujemy.

Nagłówek zobaczy każdy kto wchodzi na Onet, pełen artykuł z innym tytułem jedynie Ci którzy zdecydują
pluje


@RafDan: Nie pluje ale informuje o katastrofie śmigłowców. Podtytuł jest tylko po to, by nabić wejścia. Przecież ten dopisek, że "kupi je Polska" ma zwiększyć kliknięcia.
Gówno-artykuł z gówno-portalu i tyle. Nie doszukiwałbym się tu żadnego drugiego dna.

Nie bardzo też wiem jak taki artykuł miałby wpłynąć na kupno śmigłowców Apache przez polską armię.
  • 3
Nie bardzo też wiem jak taki artykuł miałby wpłynąć na kupno śmigłowców Apache przez polską armię.


@mayek On ma za zadanie obrzydzić ten zakup, i zmanipulować ludzi że Polska kupuje Apache które się rozbijają. Po prostu takie sterowanie ludźmi i to jak mają myśleć podstawiając im odpowiednią sekwencje słów i obrazków. Zakupowych planow nie zmienia.

Zobacz jak im się udało z GROT'em, napuścili ludzi a w ostatnim artykule o grocie nawet nie
@kjungst: @RafDan: To jest przypadek. Bo niezależnie od tego, jaki by to nie był śmigłowiec, to dopisek wyglądałby bardzo podobnie.

Pozwolę sobie zacytować inny artykuł z Onetu:

Z powodu zbyt drogich kosztów naprawy, nie lata ponad połowa samolotów i helikopterów francuskiej armii. Chodzi m.in. o śmigłowce typu caracal, które Polska kupić miała, zanim zerwano negocjacje offsetowe - informuje RMF FM.


#!$%@?, darujcie sobie szukanie jakichś kretyńskich spisków dziennikarskich. To jest
On ma za zadanie obrzydzić ten zakup

Zakupowych planow nie zmienia.


@RafDan: Polska armia ma lub będzie miała F-16, blackhawki, abramsy, F-35, Javeliny, Himarsy i pewnie jeszcze mnóstwo innego amerykańskiego sprzętu, ale onet akurat uparł się na Apache XD
A żołnierze korzystający z tych śmigłowców będą czuli obrzydzenie, bo przeczytali artykuł na onecie.

Daj spokój, to tylko clickbait i nic więcej.
  • 1
Ironią jest to, że OP sam tutaj manipuluje


@vrNFWrUew3D4Rgz: Możesz mi pokazać, gdzie manipuluje? Ty cytujesz artykuł z 2017 roku, i zarzucasz mi manipulacje xD

W ogóle manipulacją jest to, że chodzi o KŚ, a nie o Onet - bo tak, to są dwie różne redakcje.


@vrNFWrUew3D4Rgz: Ja to zobaczyłem będąc na Onecie - to jest główna strona Onetu. Twierdzisz że Onet nie odpowiada za treści które umieszcza na swoje
do kogo to jest kolportowane


@RafDan: No do kogo? XD
Skoro nie do żołnierzy (tu się zgadzamy) to do kogo? Do zwykłego kowalskiego? Co w takim razie zmieni, że kowalski będzie czuł obrzydzenie, że kupiliśmy takie śmigłowce? Nic nie zmieni. Skąd więc pomysł że ktoś zadaje sobie trud by nam te śmigłowce obrzydzić?

Nie odpowiedziałeś jeszcze na moje pytanie czemu akurat Apache są nam obrzydzane, skoro mamy w chui innego amerykańskiego
  • 2
No do kogo? XD


@mayek: serio? No przecież do każdego szarego człowieka który wchodzi na onet i to czyta przeciez nie do ekspertow. Przeczyta że Polska kupuje śmigłowce które się rozbijają, no bo przecież zły rząd i źli ludzie, no i jeszcze złe helikoptery.

Potem poczyta ze mamy Groty ktore tez sa zlomem. No i jakie wyciagnie wnioski? Serio nie rozumiesz takich podstaw?

Jezeli juz wymagasz odpowiedzi na kazde pytanie, to
No przecież do każdego szarego człowieka który wchodzi na onet


@RafDan: No brawo. Wreszcie odpowiedziałeś.
Czyli te artykuły nie wpływają na ocenę osób które ten sprzęt kupują, ani na ocenę osób które ten sprzęt używają, lecz na ocenę Janusza i Grażynki. Co mogą przeczytać w artykule? Że to świetne maszyny, które rzadko się rozbijają. W treści artykułu nie ma słowa krytyki.
Gdyby nie dopisek, że Polska chce kupić te śmigłowce, to
  • 0
No brawo. Wreszcie odpowiedziałeś.


@mayek: Szkoda że Ty dalej nie odpowiedziałeś mimo że tego żądałeś ode mnie.

Co mogą przeczytać w artykule?


Jeszcze muszą w niego kliknąć :) Rozumiem że Ty klikasz we wszystko co zobaczysz? :)

Ale wykopek i tak ma problem XD


Jedyny problem to mam z osobami takimi jak Ty, które nie odpowiadają na pytania mimo że tego chcą od innych, i nie rozumieją co się do nich
Jeszcze muszą w niego kliknąć :) Rozumiem że Ty klikasz we wszystko co zobaczysz? :)


@RafDan: Nie mierz wszystkich swoją miarą. To że Ty tak robisz nie oznacza, że robią tak inni.
Dopisek miał zachęcić do kliknięcia w link, a nie miał zachęcać do "nieczytania" artykułu XD
Jest to oczywiste dla każdego rozumnego człowieka.
Ale u Ciebie widzę syndrom oblężonej twierdzy. Źli imperialiści chcą zniszczyć nasz kochany kraj z kochanym rządem
@RafDan Ktoś jeszcze czyta ten niemiecki ściek? Przecież ludzie odpowiedzialni za manipulacje w Niemieckie wybory mają powiązania z Onetem. Nawet w Niemczech szambo wybiło, że media niemieckie manipulują opinią publiczną i lobbują pewne rzeczy.
  • 0
Nie mierz wszystkich swoją miarą. To że Ty tak robisz nie oznacza, że robią tak inni.


@mayek: Przecież to Ty napisałeś że każdy czyta artykuły a nie sugeruje się nagłówkami które nie mają na nic wpływu, przy 105m wyświetleniach i 9m + unikalnych użytkownikach tygodniowo xD

Drugi raz zarzucasz komuś coś, co sam robisz.

I na koniec jeszcze już taki siedzisz pospinany i tak Cię zagotowałem że wyjeżdżasz z jakimś Obajtkiem.