Wpis z mikrobloga

Czy wiecie że są firmy w PL które ucinają pracownikom godziny???. Może nawet dojść do sytuacji że osoba zalogowana 160h zdalnie dostanie pieniądze np. tylko za 100h albo za 80h, w każdym bądź razie dostanie tyle ile przegada (jakaś chora praca akordowa) mój znajomy pracuje w takim zdalnym syfie fv. Za wszystko ma ucinane (przerwy między połączeniami nawet jak to jest wina firmy,przerwy zwykle mu grożą że mu nie zaplacą, wypełniania formularza) prawdopodobnie typo dostanie 1500zl wypłaty zamiast 3000!!! Mógłby mieć więcej za jakieś tam spotkania. Opowiadał mi. (Ja pracuję na infolinii sklepu mam za godziny płacone i mam te 2800 podstawy chociaż) Czaicie bazę??? #praca #oszustwo #januszebiznesu #fotowoltaika #wykop
  • 7
@Tytanowy_Lucjan: a to w ogóle legalne? Skoro jest stawka godzinie to powinni mu zapłacić za to normalnie. Kiedyś pracowałem na szczepionkach była stawka godzinoea dostałem hajs za cały czas zalogowania , a on ma za tylko wtedy gdy gada....
@sols: Są też regulaminy wynagradzania. Oprócz premii też kary. Gość dostaje stawkę godzinową, a formalnie pewnie karę za coś.
Znajomy robił kiedyś w takiej firmie, że mogli dostać np. trzy osoby +300 zł, ale jednocześnie kazał im dawać swoim podwładnym koniecznie minimum 6 lub 9 x 100 zł kar na miesiąc, żeby się wyrównało.

Nie działało to motywacyjnie pozytywnie, bo ci co dostali bonusy mieli pod sobą wkurzonych ludzi, którzy widzieli