Wpis z mikrobloga

chciałbym zmienić smar do łańcucha do gravela. obecnie używam Momum MIC Wax ale starcza na baaardzo mało jak dla mnie na jednym smarowaniu. bo realnie to tak na 50km, gdzie po 100km już jest zazwyczaj kompletna susza.

szukam na warunki raczej suche, do jazdy po żwirze czyli pył i piasek jak i czysty asfalt, coś co będzie się równie łatwo czyściło jak mój obecny woskowy. wcześniej miałem zwykły z decathlona, starczał chyba na wieczność ale bardzo dużo syfu zbierał i jego mycie też było czasochłonne

więc co polecacie?

#rower #gravel
Pobierz mapache - chciałbym zmienić smar do łańcucha do gravela. obecnie używam Momum MIC Wax...
źródło: -smar-do-_a_cucha-mamum-mic-wax-500ml
  • 10
@mapache: Olej z Deca to trochę porażka. Jeździłem na czerwonym Finish Line - bardzo spoko, leje się to jak woda, więc bywa problematyczny w aplikacji, trwałość średnia, ale zbiera bardzo mało syfu.
Zielony Finish Line - spoko, fajnie się nakłada, dużo gęstszy, wyższa trwałość, ale ile to zbiera syfu...
Na ten sezon zmieniłem na Morgan Blue i na ten moment jest kapitalny (w porównaniu z tymi powyżej). Całkiem gęsty, jak na
@mapache: polecę ten sam co @jagodowy_krol. wpadł mi w ręce i używam go u siebie od niedawna. Jak prawidłowo zaaplikujesz (czysty i suchy npęd, po kropelce, zbierzesz nadmiar i dasz wyschnąć) działa bardzo prawilnie, zarówno na suchym jak i mokrym. Maksymalnie zrobiłem 180km na jednym smarowaniu i dosmarowywałem bo kolejne 100 na raz było w planie. Nie słychać było i jest czysty. Myślę że jego realny zasięg to koło 250