Wpis z mikrobloga

Hej #emigracja #holandia
Czy ktos przenosil dzialalnosc IT do tego kraju? Chodzi mi o to czy 1 osobowa dzialanosc. Ile podatku itd
W PL zalozmy ze to okolo 40000 Euro brutto rok . Wie ktos moze jak to wyglada w NL? Ile podatku i vatu trzeba bedzie oplacic? Prosto - ile zostanie na czysto z takiej zalozonej kwoty? Moze ktos ma jakis fajny kalkulator lub ogarnia takie bzdury w NL?

Dzieki
  • 9
@Luigi93: Dzieki - domyslam sie ze bedzie wiecej. W kalkulator wpisac Brutton co mam na fvat z PL czy netto po odjeciu ich Vatu?

@wykopowy_brukselek - Tak, to domyslalem sie ze tak bedzie ;) Jednak ja na liniowce, dwa szkoda mi placic za ZUS z ktorego po 5 miechach czekanai na lekarza slysze ze nie bedzie wizyty bo jest chory i musze zapisac sie jesze raz itd. ;)
@Frijheid2: OK a jak tak dobrze sie na tym znasz mozesz mi powiedziec jakie sa podatki dla tych wartosci co pisalem wyzej? Ile to mniej wiecej wychodzi? To ze pewnie wiecej to zdaje sobie sprawe, jednak chcialbym miec to tak fizycznie w kwotach.

Dzieki :)
@Frijheid2: dla działalności jest praktycznie to samo.

@cyb3rm4n brutto z FVAT. Myślałem, że chcesz żyć w Polsce a działalność mieć w Holandii :) ale widzę chcesz się przenieść fizycznie też do Holandii to spoko