Wpis z mikrobloga

jak to jest ze minela mi ulga na start gdzies kolo wrzesnia a dalej jak rozliczam ZUS na tej stronie PUE ZUS to kaze mi placic tylko ubezpieczenie zdrowotne (wg tych stawek ryczaltowych, bo jestem na ryczalcie), a spoleczne nie? zmienilem kod ubezpieczenia wtedy we wrzesniu z 054000 na 057000 (na ta 2 letnia ulge teraz).

i jak sie doplaca do tych stawek ubezpieczenia zdrowotnego, bo przekroczylem prog 60k przychodu wiec za te miesiace gdyplacilem 335,94 zł to musze doplacic by bylo w tych miesiacach 559.89 zł, tak?
#jdg #dzialalnoscgospodarcza #programista15k #podatki #zus #b2b
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@WyjmijKija: a co zle robie ze tak mi wylicza bez ubezpieczen spolecznych?
i czemu nie dostalem ani zadnego maila ani nic podczas wypelnienia pit-28 nie mowilo mi ze mam doplacic za ubezpieczenie zdrowotne?
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: z takim poziomem wiedzy, to będzie piękna katastrofa.
Nawet nie będę mówił co i jak, bo po co? To jedno zrobisz dobrze, ale #!$%@? się na następnej sprawie, o której nie masz w tym momencie pojęcia.

Znajdź sobie biuro, płać jak człowiek, za święty spokój i porządek w papierach.
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1: @kuncfot wlasnie niedawno zalozylem konto na tym infakcie. i nawet pokazuje tutaj ze trzeba zaplacic za to ubezpieczenie spoleczne. tylko ze nie mam tam pelnych danych na tym infakcie (faktury, poprzednie przelewy itd.), przez rok dzialalnosci rozliczalem sie recznie, bez zadnego programu ksiegowego
SmugglerFan - @zibizz1: @kuncfot wlasnie niedawno zalozylem konto na tym infakcie. i ...

źródło: eDQRgDx

Pobierz
  • Odpowiedz