Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci Jak często zdarza się, że mieszkanie kupione od dewelopera na etapie dziury w ziemi jest zbudowane w terminie? Interesuje mnie pewna inwestycja, zostały w niej dwa wolne mieszkania które by mi się podobały, ale termin oddania za 2 lata. Mogę poczekać 2 lata i ani miesiąca dłużej i jestem trochę w rozterce.
  • 13
@perfumowyswir: @pieczony-ziemniaczek moi rodzice tak mieli, kupili tanio, w trakcie budowy ceny podskoczyły o 35% więc deweloper zostawił budowę i zaczął nowe inwestycje żeby móc już opychać po nowych cenach
Teraz dopiero się wziął za dokańczanie i jak dobrze pójdzie odda 2 lata po terminie
nieruch podskoczy mocno w górę to i tak wypowiedzą ci umowę i zapłacą ewentualnie karę


@perfumowyswir: Słyszałem o takich przypadkach. Tak załatwili kolegę kolegi. Kupił segment, czekał aż zostanie zbudowany, pandemia podbiła ceny, wypowiedzieli mu umowę, zapłacili karę, a on musiał zbierać kasę na inne, droższe mieszkanie.
@pieczony-ziemniaczek: kwestia poczytania o poprzednich inwestycjach dewelopera. Jak kupowałem swoje mieszkanie to wiedziałem że wcześniejsze inwestycje deweloper oddał w terminie. Na mojej dostałem info że oficjalne odbiory będą do daty X przy czym deweloper i tak skończył przed terminem ale zostawił sobie bufor czasu na odbiory urzędowe (np straż pożarna etc - dopóki tego nie załatwi to nawet jak budowa skończona to nie bardzo może wpuścić do mieszkania).
@pieczony-ziemniaczek teraz miał każdy obsuwę chyba z tego co patrzyłem plus trochę minie od umowy do odbioru bo to nie jest tak ze masz klucze i spadaj plus ewentualne poprawki. Mysle ze może się wyrobić w 2 lata ale może to tez być 2,5