Wpis z mikrobloga

@Niedobry Ja ogólnie zauważyłem taką tendencję, że większość normalnych ludzi, którzy faktycznie wychowali się na pato blokach to najbardziej chce z tych bloków #!$%@?ć i mieszkać w normalnej okolicy bez patusiarstwa i menelstwa. Przynajmniej ja tak mam. Bo serio nie widzę w tym nic szlachetnego ani dobrego, że tracisz zęby w bójce na ulicy albo że patus startuje do ciebie z nożem. Takie akcje fajnie wyglądają w filmach czy na teledyskach, ale
@Hissis mordeczko ale tak jak ktoś tu napisał powyżej tu chodzi o dysonans jaki istnieje między tym co tru raper nawija a rzeczywistością.

nie mam problemu z tym że jakiś bananowy dzieciak jest raperem ale mam pewien problem z tym że bananowy dzieciak zgrywa gangsta i udaje kogoś kim nie jest.

już bardziej prawdziwy wydaje mi się mata który nie rapuje o tym jak ciężko mu było w dzieciństwie bo wychowywał się
@Niemamwiedzy: @czlowiekzcegla Popkultura a zwłaszcza rap strasznie gloryfikuje bycie patusem i jeśli masz nudne życie, to wyobrażasz sobie jak to fajnie by było mieć street credit i latać po mitycznych blokach i być gangsta.

W Polsce ten problem nie jest aż tak duży jak na zachodzie. U nas w kraju nie ma żadnych typowych dzielnic które można nazwać GHETTEM. Mamy jakieś bloki które są mieszaniną jak wszędzie. Od ludzi normalnych po
@erni13 No to prawda. U nas to nie jeden patus z bloku robi z siebie wielkiego gangstera, bo pogoni w miesiącu 10 gramów zielonego. Są też tacy typu ura bura pan podwóra co są skłonni wyskoczyć do kogoś z kosą żeby zarobić 50 zł albo żeby pogonić kogoś nieznajomego ze swojej ulicy i też im się wydaje, że są wielkimi gangusami. Ale prawda jest taka, że każdy prawdziwy gangus będzie się trzymać
@Niemamwiedzy: większość tych raperów to ogólnie jest na tym samym gownianym poziomie. To co różni tych bogatych popularnych od rapujących przy taśmie to to ze ci pierwsi mieli kasę+ znajomości zeby sie wypromować. Inne sytuacje to margines
@Niedobry no tak, pitu pitu nazywasz opisywaniem w tekstach piosenek jak bedziesz mordował i ruchał, a jedyne co masz wspólnego z mordowaniem to ubicie muchy w kiblu. Ten typ jest tak żenujący jak jego peleryna przeciwdeszczowa ze sklepu wszystko od 2 zł. Typowy pozer którego zastąpi inny banan za jakiś czas i bedziemy oglądać 45 letniego Malika na tiktoku jak udaje że nadal jest gangsterem z bronxu i bedzie wstawiał opisy "chcesz
@KondominiumKatoSocjalistyczne: nikt normalny po 30 nie interesuje się tym co słuchają inni i nie przykłada specjalnej uwagi do muzyki tylko sobie słucha to co lubi, w #!$%@? mam czy ty słuchasz malika montany czy jakieś baciary albo jakieś rockowe ballady

najgorzej jak są ludzie którzy nie wyrastają z subkultur a potem mamy 30 letnich hiphopowców albo rockmenów z długimi kudłami xD
@Hissis: nie żebym był jakimś fanem Malika, ale tak do 2k19 słuchałem go często, a nawet płyty kupowałem; taki typowy odmóżdżacz

Domyślam się, że to jest bananowiec i mało jest prawdy w jego historyjkach, ale miał jeden z najciekawszych styli w tamtym okresie (2k16-2k19), a bangery robił jak na zawołanie.

To nie jest ambitny rap, jeśli miałbym to porównać do jedzenia to jest są to tanie nuggetsy z maka. Ani jest