Wpis z mikrobloga

Skoro ma tablice i OC to nie powinno cie interesowac to czy ktos nim jezdzi. Wlasciciel mogl wyjechac na wakacje albo za granice. To nie jest twoja sprawa.


@Bloodhorn: oczywiście. Mógł. Ale jeśli auto stoi od lat w jednym i tym samym miejscu, a jego stan wskazuje na porzucenie, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zgłosić w odpowiednie miejsce. Stosowne służby same sprawdzą jaki jest status pojazdu i jeśli faktycznie
@modzelem: Pomysł apki fajny, bo też mnie wku*wiało jak na poprzednim mieszkaniu na 10 miejsc 4 zajmowały nieruszane gruzy, ale ja wiem że my - Polacy pójdziemy w skrajność i zrobi się z tego "rikord widjo" jak na stopchamie. Będą starym dziadkom zgłaszać Favoritki bo dziadek raz w miesiącu zakupy robi, czy jak ktoś po kolizji przyjedzie i będzie czekał na części to też będzie się musiał tłumaczyć czemu 'wrak' stoi.
to #!$%@? OPowi do tego czy ktos nim jezdzi albo z jakiego powodu tego nie robi.


@Bloodhorn: no ale co się OPa czepiacie? czepcie się straży miejskiej która akceptuje takie zgłoszenie i chce samochód usunąć,

OP nie musie znać przepisów, straż już powinna zna,
a skoro podjęli działania to wiedzą, że taki samochód wg przepisów jak najbardziej jest do usunięcia bo ma wystające ostre krawędzie które mogą uszkodzić człowieka
taki samochód wg przepisów jak najbardziej jest do usunięcia bo ma wystające ostre krawędzie które mogą uszkodzić człowieka


@SpalaczBenzyny: czyli jak masz spoiler to tez moga go usunac? Skad Ty to wytrzasnales?

I tak. Winna jest SM ale to nie znaczy ze OP i plusujacy go ludzie to nie dzbany. Zrozumialbym gdyby samochod nie mial OC i stal tam 2 lata ale #!$%@? bez przesady.
@Bloodhorn: a jaki jest problem w braku OC w stojącym aucie? przecież nikomu szkody nie zrobi jak będzie sobie stało

zależy jaki spojler, taki który nie ma homologacji to jak najbardziej, np. wystający poza obrys auta, właśnie z ostrymi krawędziami,

pod ten paragraf zwykle podciągane są uszkodzenia auta które są ostre, wystające, itd..

Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:


1) nie zagrażało
@Bloodhorn: mi tam osobiście obojętne czy porzucony czy nie o ile nikomu nie zagraża i nie robi syfu,
a taki z uszkodzeniami jak najbardziej zagraża,

poza tym OP (czy ktokolwiek) nie musi umieć sprawdzić aktualność OC, z resztą czasami się nie da więc nie rozumiem stawiania takiego warunku,

mi tam by osobiście nigdy do głowy nie przyszło sprawdzać czy ktoś ma OC
a zgłosiłbym gdyby mi coś tam nie pasowało, przeszkadzało,
sprawdzilem w ufg. Samochod ma OC


@Bloodhorn: zatem jest szansa, że to sam właściciel go zabrał. SM na początku próbuje skontaktować się z właścicielem auta. Holowanie to ostateczność.
Dobrze wiedziec ze trzeba samochod naprawic w ten sam dzien bo mi go odholuja przez zgloszenie jakiegos wykopka xD


Skoro ma tablice i OC to nie powinno cie interesowac to czy ktos nim jezdzi. Wlasciciel mogl wyjechac na wakacje albo za granice. To nie jest twoja sprawa.


@Bloodhorn: wiesz, że strażnicy miejscy nie odholowują z automatu dopóki nie stwarza natychmiastowego zagrożenia, tylko najpierw zwracają się z prośbą o zajęcie się pojazdem