Wpis z mikrobloga

@modzelem: uszkodzony reflektor po stluczce to "wrak"? Ty chyba wraku na oczy nie widziales.

Dobrze wiedziec ze trzeba samochod naprawic w ten sam dzien bo mi go odholuja przez zgloszenie jakiegos wykopka xD

Skoro ma tablice i OC to nie powinno cie interesowac to czy ktos nim jezdzi. Wlasciciel mogl wyjechac na wakacje albo za granice. To nie jest twoja sprawa.
  • Odpowiedz
Skoro ma tablice i OC to nie powinno cie interesowac to czy ktos nim jezdzi. Wlasciciel mogl wyjechac na wakacje albo za granice. To nie jest twoja sprawa.


@Bloodhorn: oczywiście. Mógł. Ale jeśli auto stoi od lat w jednym i tym samym miejscu, a jego stan wskazuje na porzucenie, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zgłosić w odpowiednie miejsce. Stosowne służby same sprawdzą jaki jest status pojazdu i jeśli faktycznie
  • Odpowiedz
same sprawdzą jaki jest status pojazdu


@gomjeden: sprawdza OC - jest wiec o jakim statusie piszesz? Skoro jest ubezpieczenie sa tablice i pojazd nie zagraza bezpieczenstwu i jest zaparkowany prawidlowo to #!$%@? OPowi do tego czy ktos nim jezdzi albo z jakiego powodu tego nie robi.
  • Odpowiedz
@modzelem: Pomysł apki fajny, bo też mnie wku*wiało jak na poprzednim mieszkaniu na 10 miejsc 4 zajmowały nieruszane gruzy, ale ja wiem że my - Polacy pójdziemy w skrajność i zrobi się z tego "rikord widjo" jak na stopchamie. Będą starym dziadkom zgłaszać Favoritki bo dziadek raz w miesiącu zakupy robi, czy jak ktoś po kolizji przyjedzie i będzie czekał na części to też będzie się musiał tłumaczyć czemu 'wrak' stoi.
  • Odpowiedz
to #!$%@? OPowi do tego czy ktos nim jezdzi albo z jakiego powodu tego nie robi.


@Bloodhorn: no ale co się OPa czepiacie? czepcie się straży miejskiej która akceptuje takie zgłoszenie i chce samochód usunąć,

OP nie musie znać przepisów, straż już powinna zna,
a skoro podjęli działania to wiedzą, że taki samochód wg przepisów jak najbardziej jest do usunięcia bo ma wystające ostre krawędzie które mogą uszkodzić człowieka
  • Odpowiedz
taki samochód wg przepisów jak najbardziej jest do usunięcia bo ma wystające ostre krawędzie które mogą uszkodzić człowieka


@SpalaczBenzyny: czyli jak masz spoiler to tez moga go usunac? Skad Ty to wytrzasnales?

I tak. Winna jest SM ale to nie znaczy ze OP i plusujacy go ludzie to nie dzbany. Zrozumialbym gdyby samochod nie mial OC i stal tam 2 lata ale #!$%@? bez przesady.
  • Odpowiedz
Skoro jest ubezpieczenie sa tablice i pojazd nie zagraza bezpieczenstwu i jest zaparkowany prawidlowo to #!$%@? OPowi do tego czy ktos nim jezdzi albo z jakiego powodu tego nie robi.


@Bloodhorn: a jak nie ma ubezpieczenia, a auto wygląda na porzucone, to bardzo dobrze, że je odholują. Parkingi nie są z gumy, a miejsce złomu jest w hucie.
  • Odpowiedz
@Bloodhorn: a jaki jest problem w braku OC w stojącym aucie? przecież nikomu szkody nie zrobi jak będzie sobie stało

zależy jaki spojler, taki który nie ma homologacji to jak najbardziej, np. wystający poza obrys auta, właśnie z ostrymi krawędziami,

pod ten paragraf zwykle podciągane są uszkodzenia auta które są ostre, wystające, itd..

Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:


1) nie zagrażało
  • Odpowiedz
@Bloodhorn: mi tam osobiście obojętne czy porzucony czy nie o ile nikomu nie zagraża i nie robi syfu,
a taki z uszkodzeniami jak najbardziej zagraża,

poza tym OP (czy ktokolwiek) nie musi umieć sprawdzić aktualność OC, z resztą czasami się nie da więc nie rozumiem stawiania takiego warunku,

mi tam by osobiście nigdy do głowy nie przyszło sprawdzać czy ktoś ma OC
a zgłosiłbym gdyby mi coś tam nie pasowało, przeszkadzało,
  • Odpowiedz
sprawdzilem w ufg. Samochod ma OC


@Bloodhorn: zatem jest szansa, że to sam właściciel go zabrał. SM na początku próbuje skontaktować się z właścicielem auta. Holowanie to ostateczność.
  • Odpowiedz
Dobrze wiedziec ze trzeba samochod naprawic w ten sam dzien bo mi go odholuja przez zgloszenie jakiegos wykopka xD


Skoro ma tablice i OC to nie powinno cie interesowac to czy ktos nim jezdzi. Wlasciciel mogl wyjechac na wakacje albo za granice. To nie jest twoja sprawa.


@Bloodhorn: wiesz, że strażnicy miejscy nie odholowują z automatu dopóki nie stwarza natychmiastowego zagrożenia, tylko najpierw zwracają się z prośbą o zajęcie się pojazdem
  • Odpowiedz