Wpis z mikrobloga

W globalne ocieplenie


@tomaszk158: Jest dużo mniejsze, a przede wszystkim człowiek ma na nie dużo mniejszy wpływ niż wmawiają ci twoi korumpowani naukowcy. Ciekawe czy jak będziesz płacić za oddychanie, to będziesz bronił tych swoich naukowców.
@Nick_Login:

człowiek ma na nie dużo mniejszy wpływ niż wmawiają ci twoi korumpowani naukowcy


A wiesz to od innych naukowców, którzy akurat nie są skorumpowani? Czy od innego chłopskorozumowca?
Rozumiesz, że klimatologia, to nauka która wymaga wiedzy z ogromnej ilości dziedzin? To jest powód, dla którego przy raportach IPCC pracuje kilkuset naukowców i żaden youtuber tego nie zmieni.
A wiesz to od innych naukowców, którzy akurat nie są skorumpowani?


@tomaszk158: Wiem to, bo znam historię tej planety, liczoną w MILIARDACH lat, przechodzącą gwałtowne przemiany z WULKANICZNYMI włącznie. Ale oczywiście, że to ty ze swoim dieslem jesteś problemem, a nie milioner w prywatnym odrzutowcu i nie tysiąc aktywnych wulkanów.
@Nick_Login: Nikt nie neguje, że klimat naturalnie też się zmienia m.in. własnie przez wulkany. Problemem jest to, że ludzie znacznie PRZYSPIESZAJĄ ocieplanie klimatu. O i oronio. Historie tej planety liczoną w MILIARDACH znasz właśnie dzięki tym ZUYM NAUKOFCOM

Niech to "znacznie" to będzie nawet 500 lat co w skali historii planety jest mrugnięciem oka. Tyle może wsytarczyć żeby nasz gatunek przestał istnieć
przeciez pandemia sie skonczyla


@filip_z_konopielki: Skończyła bo wojna była bardziej nośnym tematem. Jeszcze w styczniu 2022 w najlepsze trwało pieprzenie w wykonaniu Twoich naukowców którym bezgranicznie wierzysz że będzie armagedon, stadionów braknie i wymrzemy przez wielkiego groźnego omicrona. xD

a na grype po co sie szczepisz co roku?


@filip_z_konopielki: Ani razu się nie szczepiłem w życiu tak samo jak na covid. Poza tym z powodu grypy nikt mi nie próbuje
@tomaszk158: ...Problemem jest to, że ludzie znacznie PRZYSPIESZAJĄ ocieplanie klimatu...

Na którym programie ci tak powiedzieli?
Na tym samym co o Bergamo, niezdrowym mięsie, smacznych owadach oraz o wstrętnej gotówce?
@tomaszk158:

Masz rację, rozjechałeś mnie...
Takie samo stado naukowców podpisywało się pod śmiertelnością covida, skutecznością preparatów na niego oraz celowością lockdownów i paszportów covidowych.
Z całą pewnością ci sami podpisują się już pod:
- szkodliwością jedzenia mięsa
- zaletami jedzenia owadów
- korzyściami likwidacji gotówki
- i wiele, wiele innych tematów, które mają być dla "naszego dobra"

Krytyczne myślenie to ciężka sztuka.
@tomaszk158:

Merytoryczne argumenty cię nie obchodzą. Interesuje cię tylko przeforsowanie swojego zdania za wszelką cenę.
Krytyczne myślenie u ciebie też nie występuje, dlatego łykasz bez zastanowienia podsuwane ci pod nos wyjaśnienia.
Tak zrobiłeś z covidem i teraz robisz z "globalnym ociepleniem". O robalach, mięsie i gotówce zaczniesz jak ci już podsuną pod nos badania podpisane przez wielu naukowców. Teraz jeszcze ich nie ma więc kwitujesz rozmowę standardowym "szurskie populizmy".
Dyskusję kończę