Wpis z mikrobloga

W jaki sposób nosicie swoje multitoole?

Planuje zakup czegoś porządnego do codziennego użytku, jakiś learherman albo victorinox.

Chciałbym mieć go zawsze przy sobie w kieszeni razem z portfelem, jednak żeby swobodnie po tej kieszeni nie latał tylko żeby się go w jakiś sposób przyczepiało do spodni, jakiś zaczep czy coś.
Aktualnie nosze w ten sposób nóż składany od kilku lat i właśnie takiego przymocowania brakuje mi najbardziej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ktoś coś?

#majsterkowanie #remontujzwykopem
  • 17
W jaki sposób nosicie swoje multitoole?


@robertx: pierwszy model Leathermanna (i nadal uważam, że najlepszy) wiele lat nosiłem przy pasku, przydawał się po wielokroć (największa chwila chwały: gdy jako ten książe na białym koniu podszedłem z multitoolem w ręku uwalniać laskę, której włosy się zakleszczyły w tramwaju w jakiejś szczelinie mocowania rury :D ).
Niemniej w końcu z tego zrezygnowałem. Mało wygodne, ciężkawe, częściej przeszkadza, niż się przydaje. Aktualnie multitoola mam
@robertx: tak, dokładnie ten model, nawet w tym samym kolorze. Używany już ze trzy lata, brak zniszczeń, mimo noszenia wraz z pękiem kluczy nawet kolor się nie poobijał, jedynie na końcach z kantów się wytarł, ale nie rzuca się to w oczy. Nożyk ostry jak pieron, nożyczki ciut za małe, ale do przycięcia paznokcia wystarczą. Podobnie trochę za mały jest otwieracz do butelek, coś tu chyba w projekcie nie pykło, bo
Pobierz
źródło: leatherman-style-ps-red
przy kasie wysuwasz nóż i pytasz czy akceptują taka formę płatności


@robertx: Sprytnie, dzięki temu nie będziesz musiał płacić za jedzenie i czynsz przez następne od 3 do 15 lat ( ͡ ͜ʖ ͡)
@robertx: Zwykle w plecaku, albo w schowku (w samochodzie). Na przestrzeni jakichś ~10 lat jeszcze nigdy nie miałem sytuacji, żebym musiał go na tyle pilnie użyć, żeby nosić go non-stop w kieszeni. A przy pasku to już w ogóle, o ile nie jesteś MacGyverem.
@robertx potrzebujesz większych kieszeni ( ͡~ ͜ʖ ͡°) a tak serio to w roboczych nigdy nie miałem z
tym problemów, w zwykłych jeansach trzymam najczęściej scyzoryk w tej małej kieszonce w kieszeni po prawej stronie - nie wchodzi całkowicie ale jest dostęp, trzyma się, nie lata po kieszeni i jest pod ręką.