Wpis z mikrobloga

Proszę Pańśtwa, pacjent Rockrider XC500. Objawy: piski/kwiczenie podczas kręcenia korbą. Przy ostatniej jeździe trochę się zabłociło i zaczęło coś kwiczeć podczas jazdy, kwiczenie występowało tylko podczas kręcenia korbą, wydaję mi się że dźwięk idzie z okolicy korby, ale nie jestem tego pewien. Dzisiaj chciałem zdjąć korbę, żeby przeczyścić, ale korby nie mogę ściągnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale w każdym razie korba na sucho bez łańcucha nie kwiczy, koło bez obciążenie nie wydaje żadnych dźwięków, kaseta/bębenek też. Pedały odpadają, bo kręciłem nawet za ramię korby a nie za pedał. Kółeczka przerzutki dodatkowo naoliwiłem, bez rezultatów. Łańcuch zaraz po jeździe zmieniłem na wyszejkowany i nieużywany wcześniej, nałożyłem dwie warstwy Squirta, więc to też odpada, tym bardziej że piszczało już na wcześniejszym łańcuchu.
Co jeszcze brać pod uwagę? Miał ktoś coś takiego?

#rower #rowery #mtb #rockrider #serwisrowerowy
guru8 - Proszę Pańśtwa, pacjent Rockrider XC500. Objawy: piski/kwiczenie podczas kręc...
  • 8
Dzisiaj chciałem zdjąć korbę, żeby przeczyścić, ale korby nie mogę ściągnąć


@guru8: wystarczy jeden inbus więc w czym problem? Brzmi jak gumowa podkładka między ramieniem korby a łożyskiem suportu. Rozebrać, nasmarować. Skręcić.
  • 0
@GrubyKociol: No właśnie to nie tak łatwo odkręcić zwykłym imbusem, jak tam jest ponad 50 niutów XD A przedłużka którą mam to akurat na taki klucz jest za duża XD
Rockrider XC500


@guru8: Szczerze mówiąc wychodzi na zasyfiony suport, ale z doświadczenia powiem, że skoro nie możesz sam odkręcić to lepiej na serwis dać. Nie widzę jak tam korba montowana jest, ale może być, ze to ramie korby na kwadracie napierdziela tak też. Spotkałem się z wieloma różnymi dziwnymi przyczynami pisków w rowerach xD A swoje lata na serwisie przerobiłem xD
Ja raz miałem trzeszczenie w ramie karbonowej i już support chciałem wymieniać, a się okazało, że to kapsel od piwa który był w podsiodluwce jak kiedyś otwierałem łyżka do opon( ͡° ͜ʖ ͡°)
@guru8: Łańcuch daje jednak pewną siłę na korbę, więc dlatego jest hałas, a gdy go nie ma to płynnie ładnie chodzi. Równie dobrze do mufy suportu mógł się piasek dostać i trzeszczy kiedy łańcuch daje swój minimalny nacisk. Kiedyś do mnie facet przyjechał, ze mu karbonowa rama trzeszczy a okazało się, że piasek miał na sztycy siodła i trzeszczało jak siodło pracowało. Jeśli nie masz ściągacza odpowiedniego to nie ma co
  • 0
@urielpp: Tam do odkręcenia używa się tylko imbusa ósemkę, z tym że po prostu tam jest ponad 50 niutów do nakręcenia to później jest problem to odkręcić. Wykombinowałem jakieś przedłużki, to powinno pójść, jeszcze jakieś specjalne metod zastosuje XD