Wpis z mikrobloga

@Gerax9 Ja będę czekać i wezmę 2%, ale czekam dłużej do sierpnia-listopada, bo coś czuję, że ostro pójdą ceny, ale nie będzie chętnych i spadną, ale czy tak będzie to nie wiem.
do tego czasu odłożę trochę wkładu własnego.
Boję się, że się nie załapię kredyt 2%, a nieruchy wystrzelą w górę. Co sądzicie?


@Gerax9: poczytaj dokładnie, jakie mieszkania (metraż, lokalizacja) będą się liczyć do tych kredytów 2%... Być może będą jakieś ograniczenia i mieszkanie którego szukasz, nie załapie się na te kredyty, a wtedy popyt na takie mieszkania może spaść, bo każdy rzuci się na te mieszkania ktore sie lapia na kredyt.
ale czekam dłużej do sierpnia-listopada,


@michal0110: podejrzewam, że do września wziętych zostanie zero kredytów 2%, banki muszą mieć czas na dostosowanie procedur. Widzę wiele osób myśli, że 10 lipca podpisze umowę, a 1 sierpnia już będzie wybierać kolor kanapy.
A nie boisz się, że nie załapiesz się na 2%, bo braknie miejsc?


@Gerax9: pokaż mi palcem ile tych "miejsc" jest.

podejrzewam, że do września wziętych zostanie zero kredytów 2%, banki muszą mieć czas na dostosowanie procedur.


@Piotrrulla: wcale nad nimi nie pracują od pół roku XD według ciebie prezesi banków to idioci i nie widzą co się dzieje? Przecież to jest dla nich darmowa kasa, oczywiste że będą gotowi
@Piotrrulla Ale myślisz, że oni już nie widzą? Coś czuję, że "polskie" banki muszą być gotowe ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Rudz1elec Ale ja patrzę na to tak, że przed programem podniosą ceny o 20%, bo i tak wezmą z rynku, ale muszą pamiętać, że ludzie muszą mieć zdolność, więc liczę, że się przeliczą i zejdą z ceny.
@Gerax9 zwróć uwagę na brak prowizji od nadpłat i od wcześniejszej spłaty, nawet jeśli oprocentowanie miałoby być mniej korzystne, to skracając okres do 6 lat nie będzie to jakaś wielka różnica
@Gerax9: Pamiętaj, że te 2 procent to tylko część "wiborowa" natomiast do tego dochodzi jeszcze marża banku więc taki kredyt pewnie będzie na 4-4,5%
Jakbym teraz wziął kredyt to spłacę go w 5-6 lat(3 jak bym jadł suchy chleb), myślicie, że lepiej zaczekać na kredyt 2%, czy kupować klatkę już?


@Gerax9: Pod względem kosztów kredytu na pewno warto poczekać. Jednocześnie można spodziewać się, że dostępność nieruchomości spadnie, a ceny wzrosną.

@michal0110: A nie boisz się, że nie załapiesz się na 2%, bo braknie miejsc?


@Gerax9: W roku 2023 według zapowiedzi nie będzie limitu.